| anonim_4396 a întrebat:

De ce se numeste "salata de boeuf" daca nu are carne? big grin (boeuf=carne, mz)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce stii tu fara carne se numeste salata a la russe. Salata de boeuf contine carne.

| KillMePlease a răspuns:

NO

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu stiu ce reteta stii tu, salata a la boeuf contine intotdeauna carne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Boeuf inseamna de fapt carne de vita.Reteta originala contine carne de vita, insa se poate face fara carne si se numeste A la Rousse sau cu carne de pui si se numeste A la Poule.

| JetBlueJet a răspuns:

Ba are carne. happy

| MeForeverAlone a răspuns:

Maică-mea pune și carne happy