| Libelle a întrebat:

De ce toti vor porecle?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Una e ca vrei o porecla si te gandesti singur sau si mai bine ti-o dau altii si alta e ca ne ceri noua o porecla, noi care habar nu avem cine esti sau ce iti placethinking

| Reew a răspuns:

Probabil ca vor porecle fiindca nu le place numele lor saupur si simplu este distractiv si chiar funny happy.

| FreshDreams a răspuns:

Buna!

Unora, poreclele li se par ceva shic, la moda, de gasca, de aceea.happySi pentru ca ii distreaza...intr-un fellaughing

| Libelle explică:

Am un numelaughing sh imi place

| asdffghjjkl a răspuns:

Sincer nu stiu... Am vazut multi ca intreaba de porecle la diferite nume. Doamne, iarta-ma! Dar nu v-au dat parintii vostri nume? Pe mine ma enerveaza poreclele astea... Nu le vad rostul.

| evoke a răspuns:

Sincer chiar nu stiu. straight face Adica... ei isi aleg poreclele si le spun prietenilor.: " Uite de azi vreau sa-mi spuneti asa, asa si asa.", sau prietenii lor le pun poreclele in functie de cum se comporta, ce le place...etc.straight face

| LoLo_9163 a răspuns:

Pai, de ex pe mine ma cheama Cristina dar toata lumea imi zice Dory, pentru ca era una in Nemo care era super amuzanta.Asa ca o porecla reprezinta de fapt personalitatea ta.
Cel putin asa cred laughing.

| vortex12 a răspuns:

Sincer ...am si eu o porecla(sau mai multe) dar fara sa vreau big grin
sa zicem din (noroc)le am

| Ady93 a răspuns:

Mi se pare aiurea ca unii cauta porecle, poreclele se obtin in urma unor intamplari distractive, altfel nu are nici un farmec sa ai o porecla.

| brosu a răspuns:

Oare le-o fi ruşine cu numele lor?
Sau mergem pe premiza că nu ei şi-au ales numele şi acum o pot face?

| Bubu a răspuns:

Nu neaparat ca vor ei, ci li se pun porecle de prieteni fara sa accepte ei.sau poate d la pers cu care nu se inteleg bine niste porecle amuzante sau urate pe care ei nu le accepta

| lovenotsex a răspuns:

Sunt momente cand iti place sa fi strigat sau intitulat altfel mai nostim poate decat cu numele pe care il ai. Poreclele sunt trecatoare, rar sunt care pastreaza o porecla pentru multi ani daca o preia de la o varsta mai frageda. Uneori cred ca e nevoie aia de ceva nou.

| 009 a răspuns:

O porecla apartine unui singur om e ca si numele... tu nu vrei un nume?

| NuAmHabar a răspuns:

Pai eu nu vreau porecla, poate acei cineva care vor porecle se cred mai interesanti, desi sunt unii carora nu le plac numele lor, nume mai vechi sau mai ciudatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ''unici'' ce sunt eiwinking

| Anabeth a răspuns:

Ca sa nu fie in rand cu lumea. happy
Sa creada ca porecla va fi un atu in societate.

Pup, I ♡ The SunShine。