Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Dupa ce-a primit o nuielusa de Mos Nicolae, Smiley vrea sa se indrepte si sa ii scrie lui Mos Craciun ceva dragut. Ce-l sfatuiesti sa puna in scrisoare?

378 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

O poza compromitatoare? Nu simti ca e craciunul pana nu esti santajat putin...

http://images4.wikia.nocookie.net/......_drunk.gif

| carminaburana43 a răspuns:

Iti multumesc de cadou si promit sa folosesc nuielusa pentru a face sa zimbeasca cit mai multi batrini uitati de lume si chiar de proprii copii.

greece12
| greece12 a răspuns:

Praf de stele si clinchet de zurgalai,un inger mic atarnand cuminte pe o crenguta de brad si cozonacei aburind abia scosi de la cuptor!
Cateva gutui aurii cu puful gros,o ulcica cu vin fiert aromat cu scortisoara si semineul cu focul aprins,arzand vesel de bun venit!
Lumanari palpaind molcom in asteptarea lui si liniste de picioruse goale care pandesc sub plapumioara venirea lui pretentioasa!
Multe ar mai fi de spus,dar sa nu exageram.
Sa-si puna costumul cel nou, lumina in suflet, sclipiri in privire si zambet pe buze si sa-l intampine cantandu-i "Acasa". Poate ii schimba domiciliul lui Mos Craciun pentru totdeauna!
Ho, ho, ho!

| valentingb a răspuns (pentru greece12):

Așa-i că nu-ți place matematica? Te pricepi prea bine la limba română, de asta zic.

| greece12 a răspuns (pentru valentingb):

...Fizica nu mi-a placut, sincer!
Matematica si romana erau materiile mele preferate, imagineaza-ti!laughing

| valentingb a răspuns (pentru greece12):

Esti un adevarat paradox!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

O cartela Orangehee hee

| mgtow a răspuns:

Sa schimbati mentalitatea oamenilor prosti care se afla in tara, romanii sa fie ca strainii mai calmi, intelegatori si linistiti nu ca animalele din jungla.

| irina20 a răspuns:

"Daca mi se intampla iar cedez psihic si fac prapad!"

| Furculingură a răspuns:

Un bon de masă cu 5 meniuri gratuite la McDonalds.

| dany3la a răspuns:

Sa-i spuna mosului ca inca mai crede in el si ca isi doreste ca si pavel bartos sa primeasca si el ceva de la el pentru ca amandoi au i-au facut reclama la tv.

| mona a răspuns:

Numai cuvinte de lauda

| bogdan324 a răspuns:

Imi doresc o nuielusa noua, o tableta, idei de melodii noi si un ren cu nas rosu

| CatGirl a răspuns:

" I'm a stupid man, cuz' I'm drunk again..." big grin

| Reyskate99 a răspuns:

Ca vrea multe minute si trafic in Cosmote.

| Liviu a răspuns:

O cerere, ceva gen " Mi-ai trimis o nuielusa, acum trimite-mi si o 'bebelusa' sa am pe cine o folosi " laughing

| onasis1961 a răspuns:

Pai sa spuna unde are fabrica de dulciuri si jucarii si ce marca are la sanie?

| EvangelineLovin a răspuns:

Scuze.

| Clarissaaz a răspuns:

Cum ar putea Smiley sa primeasca o nuielusa thinking

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

"Draga Mosule, nu am gasit cadoul tau sub brad. Am gasit doar "Cai verzi pe pereti" si o nuielusa. Acum, daca nu imi dai un telefon de Craciun, nu te mai intorci "Acasa" pentru ca "Mana mea va fi prea ocupata cu barba ta" iar Rudolf va zice "Da-o tare". Nu te bat ca nu-s "Criminal". Oricum, o sa fie ceva "Dincolo de cuvinte" daca nu imi dai telefonul. Te iubesc Mosu. Cu drag, Smiley."

Sa speram ca Mosul ii va zice lui Smiley "Ia de aici, uite aici!".

| DraGfirE a răspuns:

Versuri de multumire! big grin

| 112garcea a răspuns:

Bani

| georgienuka a răspuns:

Sa-i promita trafic nelimitat pe internet deoarece COSMOTE dubleaza magia

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O poză cu Laura Cosoi.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Cea ce simte el ca trebuie mai bine happy
De exemplu un telefon, o tableta happy

| Fatamuntilor a răspuns:

Smiley,chiar daca nu ai fost cuminte,
Mosul te va tine minte,
El e bun si iertator
Si un bun ascultator.

Ce-ai putea sa-i ceri,
Stai putin sa-ti spun
Ganduri bune si iubire,
Presarat cu fericire
Un bradut impodobit,
De vise acopirit
Praf de stele, insotit de acadele,

Sanatate si pupici,
Si putin sclipici...

Zambete la orice pas,
Insotit de un lampas

Un CD de portelan,
Impreuna cu un ciocan...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Draga mosule n-am fost chiar asa de neastamparat nu? sper ca fratele tau, mos craciun, ma va recompensa cum se cuvine

| valentingb a răspuns:

M.I.T.Ă!

| WhatheWow a răspuns:

Păi știu eu...ce să zic? I-aş propune să-i trimită moșului un emoticon mare și galben ( știți voi ), unul fericit " happy " poate că de, ghicește moşul de la cine l-a primit.
PS : Sau poate că nu-i bună ideea, să nu încurce moșul borcanele și să ajungă cumva cadoul lui Smiley sub bradul celor de la Yahoo?

| AtateaConditii a răspuns:

Asta ii o categorie numai pentru smiley si bartos?laughing Il sfatuiesc sa ii ceara mosului imaginatie pentru viitoarea sa melodie.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sa-i promita mosului ca se-mpaca cu Brenciu. tongue

| CinevaNou a răspuns:

Bani.

| DenisIonut01 a răspuns:

Draga Mos Craciun,
Daca nu imi aduci Telefon la super oferta cu minute nelimitate, te bat cu nuielusa de la Mos Nicolae!