lolita
| lolita a întrebat:

Exista un secret pentru a avea chef de munca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca de peste 20 de ani incerc sa-l aflu.
Nici nu stiu ce e aia munca... Fara chef nu pot sa fac nimiclaughing
Si uite asa imi pierd ziua incercand sa aflu acest secret care sa-mi ofere chef de muncalaughing Daca s-ar da un premiu Nobel pentru cel mai puturos om, as avea toate sansele sa ma numar printre nominalizatilaughing

14 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Cheful vine muncind, gandeste-te ca daca nu ai fi avut jobul pe care il ai in prezent ce ai fi facut, nu ai fi avut nimic de castigathappyAsa ca spor la treababig grin

| cristi202 a răspuns:

Sa iti placa la nebunie ce faci incit asta sa depaseasca lenea sau orice altceva s-ar impotrivi chefului de munca.

| Vizitiul a răspuns:

Te gandesti ca fara munca ai fii o persoana parazita! In primul rand ar trebui sa-ti placa ceea ce faci, pe urma vine si cheful!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, banii!

| hominid dreak a răspuns:

Foamea ar trebui sa fie secretul.

| bblock69 a răspuns:

Chef de munca?
Nu exista asa ceva...laughing

| Rioko a răspuns:

DA! O rasplata. Trebuie sa fie ceva ce ti-ai dorit de mult dar nu te-ai ocupat de acest subiect pana acum.Incearca sa muncesti pentru ca stii ca numai asa poti sa ai tot ce iti doresti(cu o anumita dificultate sau poate chiar usor)... daca nu ai nimic ai putea foarte simplu sa iti iei ceva comun ca o bluza noua sau o noua umbrela sau cine nu vrea sa manance in oras in fiecare saptamanawinking?

| zuzi_4846 a răspuns:

Da. Incepe cu o pauza.winking

| MariuZ a răspuns:

Da. Eu il numesc cafea.
Instructiuni de folosire: Amesteca bine, bea, inghite. Repeta de cate ori e nevoie pana iti vine cheful de munca. Bafta si spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca trebuie sa iti spui mereu ca poti si vrei. Mama mea zice mereu ca (,) cheful vine muncind. Eu iti zic la fel tie. Si intotdeauna trebuie sa fie ceva care sa te impinga de la spate ca... a face cuiva un serviciu si ca e spre binele lui pentru ca noi trebuie sa ne gandim si la altii sau... sa fii constient de faptul ca e in folosul tau sa muncesti pentru ca ai de castigat. Trebuie sa ai ceva care sa te ajute cand obosesti sau te plictisesti. De ex. eu ascult muzica. Altii danseaza in timp ce isi curata camera. Sunt simple exemple. Eu nu am ce sa zic. Nu prea am probleme cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Money money eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel impuls care determina invingerea lenei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lucra cateva zile si sa vezi dupa aia ce pofta ai laughing
asa mi s-a intampat si mie cu orele la scoala rolling on the floor

| rotrezestete a răspuns:

Pain munca parca face parte din 'arsenalul' barbatului, e ca si cum ar intreba un barbat care e secretul sa aiba si el chef sa alapteze bebelusul happy