| măcheamăăăî a întrebat:

Gândiţi-vă la cuvinte împrumutate care se termină în OW. Show este al doilea. Există doar 2 cuvinte în Limba Română. Care este cuvântul? Cuvântul este ceva comun, ceva ce folosim în fiecare zi, şi dacă ai ascultat cu atenţie, am spus deja care este. Care este primul cuvânt?

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

N-ai ce face? straight face.

| măcheamăăăî explică (pentru Musique):

Nu, sincer nu.Si oricum ce te priveste?:s

| Ţepeşu a răspuns:

Bow, vow, mow, low, zow, row?

| Foxie2 a răspuns:

Nu stiu raspunsul pentru ca sincer am ascultat cu atentie dar nu am auzit nimic. Dar am citit ce ai scris si ...tot nimic.

| măcheamăăăî explică (pentru Foxie2):

Pai nici eu nu stiu sigur si de asta v-am intrebat pe voi.happy

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Ou?

| Mephisto666 a răspuns:

Cred ca tu iulia ar trebui sa te duci la alta categorie, chiar la adolescenti

| măcheamăăăî explică (pentru Mephisto666):

Am sa ma duc si pe acolo.straight face

| NeneaGogu a răspuns:

Daca show este cuvant romanesc eu sunt popa

| măcheamăăăî explică (pentru NeneaGogu):

We..nenea gogu..am zis cuvine imprumutate in Limba Romana.phbbbbt

| NeneaGogu a răspuns (pentru măcheamăăăî):

laughing laughing ok wow

| măcheamăăăî explică (pentru NeneaGogu):

Dap.straight face

| Mehh a răspuns:

Wow.....Multi il folosesc-Prescurtare de la World of Warcraftbig grin Joaca cineva?laughing

| RăspundLiniștit a răspuns:

Alo, gara? Zici ca e un cuvant comun pe care il folosim in fiecare zi si mie imi vine in minte cuvantul bungalow. Tu crezi ca toti traim in India?

| tammyta a răspuns:

Cumva "Ow"? :d