| Polaris explică (pentru TortQuemado):

Decurge destul de încet filmul, și înțeleg de ce nu ți-ar plăcea. Poate mult prea încet - scene de 5 minute care s-ar fi putut încadra în 2 și așa mai departe. Mi se pare cel mai bun film al lui Kubrick totuși, după Dr. Strangelove (da, nici eu n-am văzut Fear and desire), poate chiar de asta; filmul e ca un astronaut în spațiu cu casca pe față, care respiră greoi și încet, și asta adaugă la atmosfera per total, de gravitație zero. laughing

| TortQuemado a răspuns (pentru Polaris):

N-am probleme cu filmele lente, ba chiar îmi plac. Am o problemă specială cu filmul ăsta laughing