| PsihopatX3 a întrebat:

Intr-o noapte, intr-un garaj din New York au patruns 3 indivizi. Paznicul, impotrivindu-se jafului, a fost omorat cu lovituri date in mai multe parti ale corpului. Raufacatorii au furat fiecare cate o masina inainte de a parasi incinta. Nu peste mult timp, in acelasi garaj, au mai intrat 2 hoti, care desi au dat de corpul neinsufletit al paznicului, au furat si ei 2 automobile.

Detectivul ce ancheta cazul a arestat 5 indivizi, in urma indiciilor culese de la putinii martori, care intamplator au vazut automobilele furate iesind din garaj. Iata numele celor arestati : Addle, Bad, Caddish, Dastard si Elbow.Toti fusesera arestati chiar la volanul automobilelor furate. Addle, Elbow, Caddish si Dastard luasera cate o masina de culoare neagra, iar cea furata de Bad era albastra.

Trebuie sa cunoasteti insa si cum erau imbracati cei cinci: Addle in haine albastre, Bad in haine de culoare gri, Caddish in maro, Dastard in gri si Elbow in haine de culoare verde.

Iata ce a aflat detectivul chestionand cativa martori intamplatori:

cel care a iesit din garaj al doilea avea imbracaminte verde
primele trei masini erau de culoare neagra
hainele ultimilor doi hoti iesiti din garaj erau de culoare gri
ultimele doua automobile furate din garaj erau negre
hainele celui de al treilea raufacator erau de culoare gri
primul era imbracat in haine maro
nici imbracamintea nici masina furata de penultimul nu erau albastre
Dintre aceste afirmatii 2 sunt false. Voi trebuie sa aflati care anume sunt false, precum si numele celor 3 ce sunt responsabili de omorul paznicului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 și 5 greșite.
cei 3: Addle, Bad, Caddish.

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Ai rezolvat tu? Sau ai găsit pe undeva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

deci e bine? laughing
am oprit și muzica să citesc rolling on the floor

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Da... sunt curios ce logică ai folosit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

habar n-am, da mi-a ieșit smug

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ai rezolvat-o cu a ta logică atunci tot respectulhappy

Ca premiu primeşti o fundă şi o poza cu mine nud.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

prefer să nu văd așa ceva straight face

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Pepene verde sau galben?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

verde. ce legătură are? laughing

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Sărutul meu e precum un pepene verdelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

trebuia să știu?

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Evident...recunoaşte că erai curioasă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

deloc.

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Acum să vezi ce supărat îs pe tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

că nu-ți dau pupă? laughing

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Exact... am făcut botic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihopatX3):

off kiss

| PsihopatX3 explică (pentru anonim_4396):

Hmm... nu mă aşteptam la astalaughing kiss