| 0PopaPorno a întrebat:

M-a intrebat unu ce inseamna sa fii smecher? Ce peleu' meu sa-i raspund? thinking

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ai "peleu' "?
N-ai, așa că nu-i răspunzi.

| FartsMaker a răspuns:

De fapt in dictionar scrie ca inseamna descurcaret si vine din germana

| W3R4 a răspuns:

Da,a fi smecher inseamna ca esti descurcaret, doar ca un smecher poate evolua imediat intr-un...cocalar!

| Aneurysm a răspuns:

Spune-i persoanei respective să-şi dea un cap în gură, tu deţinătorule de peleu.

| Hikari a răspuns:

Intr-un cuvant, FITE!
de obicei cei "smecheri" sunt nepoliticosi, folosesc cuvinte vulgare non-stop, sfideaza autoritatea persoanelor mai varsnice, isi fac de cap, fara sa mai mentionez viciile.

| FartsMaker a răspuns (pentru Hikari):

De fapt aia se numesc golani sau boschetari

| RockaruL a răspuns (pentru Hikari):

Lol...Suntem la T/A, intrebarea e pusa la caterinca...Nu trebuie sa vii sa iti spui aici tot pomelnicu'.Si chiar daca ar fi categorie corecta, oricum spui doar prostii.Sa fii smecher nu inseamna sa te iei de babe si sa injuri sau sa fumezi(ori alte vicii).

| Hikari a răspuns (pentru RockaruL):

Auzi dar pana la urma care e problema ta? Fiecare raspunde cum vrea. Eu mi-am scris parerea. Asta nu inseamna ca trebuie sa imi reprosezi tot felul de tampenii. Frate, in fine ma abtin. Fiecare raspunde cum vrea si cum stie.

| RockaruL a răspuns (pentru Hikari):

Din ce ai spus tu reiese ca si eu pot sa comentez la adresa oricui, orice!

| Hikari a răspuns (pentru RockaruL):

Las-o balta, nu ai inteles la ce m-am referit.

| ツDiana a răspuns:

Smecher = Un paun ingamfat.

| BogdaneluluI a răspuns:

Inseamna sa stii sa vorbesti romana, smechere. Tu esti cel mai smecher dintre smecheri, care e mai smecher ca smecherii, smechere!

| Patyi a răspuns:

Ce inseamna sa fii smecher? = De 2 ori prost si-odata fraier laughing rolling on the floor