NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Mai un pic şi intrăm (şi nu se ştie dacă ieşim) în noul an, în care mai intră şi 13-le dubios. Şi stau şi mă gândesc: cum de în unele ţări nu l-au interzis şi nu l-au eliminat de tot (ca etajul 13 din lifturi)? Parcă m-aş fi aşteptat la mai multă perseverenţă şi fanatism din partea unora.
Să protestăm, dragi contpueni! Să demisioneze 13-le sau să rămână?
A, şi...La mulţi ani tuturor!
(Să nu porniţi la drum lung, de un an, pe stomacul gol! Faceţi-vă plinul!)

70 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Multumesc de sfat. Chiar o sa tin cont.

An nou fericit.

p.s Tu chiar dai niste raspunsuri incredibile, sper ca asa va fi si in 2013.

| Maomau a răspuns:

Cifra 13 nu este mai periculoasa decat cifrele 12 sau 14!
Periculoasa mi se pare doar prostia din capul oamenilor, aici nu te includ pe tine

| Seby90 a răspuns:

Ar fi absurd sa sara 2013, ar putea la fel de bine sa nu ii mai numere si gata.

NOname
| NOname explică:

Relax!
http://youtu.be/9Xvn_Ku55cI

| xXdoareuXx a răspuns:

Poate in 2013 va fi mai bine. Acum ne vom da seama daca este sau nu ghinionist

| τττ a răspuns:

La multi ani!

| uǝʞɔıp a răspuns:

La multi ani! 1

| RS4 a răspuns:

La multi ani, draga NOname! sa speram ca va fi un an norocos, desi contine cifra 13, pe care eu personal, nu o consider cu ghinion! daca am trecut de atatea ori de sfarsitul lumii, incepand din anul 2000 incoace, nu prea vad ce rau poate sa se intample in 2013! Cred ca norocul si-l face fiecare cu mana lui! eu zic sa ramana 13-le, poate va fi chiar un an mai bun decat cei dinaintea lui! La multi ani inca o data si distractie maxima la cumpana dintre ani! Sa bei o cupa de sampanie si pentru mine! Eu oricum voi bea ceva in plus, pentru ca sunt si Vasile, deci trebuie sa sarbatoresc si in 1 ianuarie... daca va mai fi cine! tongue
La multi ani "contpueni"! am furat numele asta de la cineva special!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu zic să NU demisioneze acel "13", altfel rămânem cu "00" în locul lui şi probabil că mulţi NU şi-ar dori să ajungem în 2000...

Oricum, acel "13" ( ghinionist sau nu ) este ANIHILAT de acel "20", care este o cifră pară şi "rotundă", aşa că :
"Don't worry, be happy"!

http://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

La Mulţi Ani tuturor!

| Quinn a răspuns:

La mulţi ani!
Cine ştie dacă o să ieşim sau nu din acest "13". Eu zic totuşi să râmână! Fără el am ajunge în anii 20. :-s

NOname
| NOname explică (pentru RS4):

La mulţi ani, Vasile! Să ne trăieşti, să ne înfloreşti!
http://youtu.be/x9uw0GPDHO4
Marfă piesa!
Să ne zdobzdubim voioşi şi sănătoşi şi la anul!

| blueheart a răspuns:

Hei! :)
Mie numarul 13 ca si ziua de marti mi-au adus numai noroc.
Dar protestez alaturi de tine :))
La multi ani si anul care va veni sa fie si mai bun decat acesta. :-*

Asta e melodia care ma reprezinta acum. Ti-o trimit cu mult drag.

http://www.youtube.com/watch?v=n_FZ-HIcygI

NOname
| NOname explică (pentru blueheart):

La mulţi ani! Un 2013 unit şi norocos! Smile!
http://youtu.be/OoDY8ce_3zk

| Xtal a răspuns:

Da',nu e ziua mea.

| blueheart a răspuns (pentru NOname):

happy

| fadnox a răspuns:

N-am auzit de chestia cu numarul 13
nu conteaza, va urez La multi ani si un nou an mai bun!
http://www.youtube.com/watch?v=mObouU6xacs

| OskarRM a răspuns:

Să rămână 13-le! E numărul meu norocos.De fiecare dată când am avut ceva de făcut pe data de 13 mi-a reuşit.De fapt, zilele de 13 sunt singurele zile în care îmi iese şi mie ceva ca lumea...dar, mă rog, asta e altă poveste...La mulţ' ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa demisioneze, cred ca o sa fie cea mai ghinionista szi din istorie vineri 13 in anul 2013 :-s

| pwp a răspuns:

La multi ani si tie, NOname :*

caramela
| caramela a răspuns:

Buna si
La multi ani si tiehappy sa ai un an bun, plin de realizari, iar drumul pe care vei merge sa fie plin de sanatate si de fapte bunehappy
O zi cat mai frumoasa si plina de fericirehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e timp sa sarim peste el sa trecem direct in 2014 pentru ca mai sunt cateva ore mai exact 9. Depinde cand raspunzi Eu am raspuns la ora 15:00 si mai erau 9 ore. In 2013 mergem! La cifra dubioasa!

NOname
| NOname explică (pentru caramela):

Mulţumesc frumos, Caramela.
Şi ţie la fel. Multă sănătate, linişte şi împliniri.

| W3R4 a răspuns:

La mulţi ani, NOname!
Deja am început să-mi fac plinul...cu energizant!hee hee

| iHateStrike a răspuns:

Să nu uiți să porți roșu.

NOname
| NOname explică (pentru W3R4):

Aşa!
Iată un participant la trafic conştiincios. :))
Mersi că te-ai alăturat party-protestului nostru.

Eu zic să plouă cu noroace şi berze în 2013 şi să avem cu toţii parte de prieteni adevăraţi!
http://youtu.be/bmEkSn9DrTA

| PikachuPufos a răspuns:

Ei bine, fie ca 20-le sa ne protejeze impreuna cu IronMan de 13-le care o sa ramana ca sa nu ajungem in 2000( asta ar fi naspa)
SAU
Poate o sa vina dragul nostru 14 si o sa il dea in suturi afara si o sa sarim direct in anul 2014! :3 XD big grin
sunt multe alternative, dar pentru noi acum este important sa ne distram la petrecerea din seara asta si sa ne gandim ca orice ar fi, totul o sa fie bine (... Doamne ajuta!)
Apropo... La multi ani! :3

| W3R4 a răspuns (pentru NOname):

N-ai pentru ce!
Iar la partea cu noroace, berze, şi prieteni, să dea Dumniezo să fie cum zici!

| FearOfTheDark a răspuns:

Bun sfat.Cum sa intri in noul an fara sa-ti faci plinul?hee hee
La multi ani si tie NOname sa o tii tot asa! Treceti peste numarul 13 ca noi ne facem viata nu viata ne face pe noi. big grin

| Aneurysm a răspuns:

'mulţani.
I hope 2013 will be as cool as 2012 was