| cucaracia a întrebat:

Oare microbii se inbolnavesc? thinking rolling on the floor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca da. Atunci cand iei pastile ca sa te faci bine, pastilele le fac rau microbilor, ii fac vulnerabil, pe scurt ii imbolnavesc pastilele ca sa poata sistemul nostru imunitar sa-i elimine ca atunci sunt vulnerabili.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Buna intrebarelaughing. Cred ca nu, ei mor direct atunci cand intra in contact cu substante care le fac rau.[credd]big grin

April
| April a răspuns:

Of, Doamne, intrebarea asta imi aduce aminte de o intamplare din timpul cand baiatul meu era doar un copilas de vreo trei anisori, emotiv si foarte impresionabil.Fierbeam lapte. El statea nerabdator langa mine si ma intreaba:
-De ce trebuie fiert laptele?
Fara sa ma gandesc prea mult raspund :
-Fiindca are microbi!
El tace si apoi intreaba :Si ce se intampla cu ei, daca-i fierbi?
-Pai, mor!
Dupa o clipa de surpriza, cu glasciorul tremurand el tipa:
-Ba nu-i adevarat! Nu cred ca mor! Ca doar au si ei gherute si se catara afara din oala! Azi cand a invatat la biologie cum sta treaba cu microbii rade si el de intamplare... Dar si eu am invatat ca trebuie sa fim atenti la cuvinte cand vorbim copiilor...

| ellene a răspuns:

Cred ca da, cand nu au pe cine sa imbolnaveasca.

| MM a răspuns:

'- Respiraţia adânca omoară microbii!
- Dar cum sa-i facem sa respire adânc? '

Nu cred.

| obarbiebruneta a răspuns:

Dc te intereseaza toate chestiile astea despre microbi? Esti prieten cu vre-unul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se inbolnavesc cea mai grava boala a lor este cancerulhee hee am citit asta intr-un articol in ziarhee hee