| syd2 a întrebat:

Oracol de Dante no 9 (Контракт Дьявола)
1. Ati facut vreodata intentionat rau oamenilor?
2. Care este cel mai rau lucru pe care la-ti facut?
3. Considerati ca rautatea este relativa?
4.Cat de rai va socotiti? In procente va rog.
5. Credeti in karma?
6. Cum credeti care este cea mai rea persoana din toata istoria?
7.Incercati sa echilibrati numarul de fapte bune cu acele rele?
8. Ati facut vreodata rau, neintentionat altor persoane?
9. Sa zicem ca cineva de pe strada ti-a tras o palma peste fata ce-i faci? va rog realitate, fara katane etc.
10. Cine sunt mai rai femeile sau barbatii (NO discrimination)
11. Considerati ca fumatul si alcoolul sunt lucruri rele?
12. Care este cea mai rea categorie de pe TPU?
13. Cat de rau ma socotiti pe mine? In procente sau descriere artistica big grin
14. Considerati ca lumea de azi este rea?
15. Vreti ca germanii sa moara?
----
16. Va placut oracolul?
17. Pierdeti vara fara rost?
18. Vreti sa va cant la pian peste 3 saptamani?

Gata, apreciez persoanele care raspund.

39 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

1.Da.Cateodata este necesar un rau care sa duca la un bine mai mare, sper ca intelegi.
2.Ma abtin.
3.Da.
4. Rau? Sunt bun cu cine merita si rau cu cine merita 50%
5.Da.
6.Osama Bin Laden
7.Tot ce fac eu este bun doar ca nu toti vad asta.
8.Da,cred.
9. Depinde... daca este fata atunci as fi ceva gen "WTF" As fi ceva de genul "WHY?".Nu as face nimic.
Daca ar fi baiat atunci ar iesi naspa.Mi-ar sterge raspunsul daca as scrie aici.
10.Este relativ.
11.Nu sunt rele neaparat.Sunt doar vicii. Nici bine nu iti fac dar nici nu ma intereseaza daca altii le considera bune. Sunt neutru in aceasta privinta, nu este treaba mea. Nu fumez si nu beau... Deci da, eu le consider oarecum rele dar nu pentru ca ti-ar face un mare rau ci pentru simplul fapt ca mie nu imi plac.
12.Nu este nicio categorie rea...doar oamenii sunt rai.
13. 13%
14. Doar vreo 66% din ea...
15 "Say whaat?" NO De ce naiba? Hitler e mort. "Everyone is happy." Chiar nu are ce sa caute intrebarea asta intr-un oracol care este asa de fain...
16. Verifica punctul 15.
17. O pierd ca sa ma simt bine. Nu e fara rost.
18. De ce nu mai devreme? Ok...treaba ta.

Ok.Si noi iti apreciem efortul de a face un nou oracol.

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Cred ca Hitler a fost mai rau ca Bin Laden deoarece Hitler a ucis oameni pentru teritorie, BIn Laden pentru Allah.

| KillMePlease a răspuns:

1. da
2. cred că am pus sentimente-n ceva ce s-a dovedit a fi nimic
3. posibil
4. 50%
5. nu
6. rea, poate chiar cea mai rea din toată istoria =]]
7. nu
8. da
9. o sun pe mami
10. atât femeile, cât şi bărbaţii
11. da
12. habar n-am
13. x%
14. da
15. nu!
16. să zicem
17. cam da
18. cum vrei

| syd2 explică (pentru KillMePlease):

La punctul 2, cred ca imi dau seama ce este smug. Hitler e mai rau ca tine

| KillMePlease a răspuns (pentru syd2):

ce este?

| syd2 explică (pentru KillMePlease):

Ce te-ar interesa pe tine, e doar parerea "mea"

| KillMePlease a răspuns (pentru syd2):

de ce-ai pus "mea"-n ghilimele?
şi poţi să-ţi spui părerea, nu te opresc eu

| syd2 explică (pentru KillMePlease):

Adica ai pus sentimente intr-o dragoste nereusita big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru syd2):

nu e vorba de dragoste
ci e vorba de viaţă-n general
am pus sentimente în niste nimicuri în speranţa că va fi bine, da' de unde

| syd2 explică (pentru KillMePlease):

sad, speranta moare ultima.

| KillMePlease a răspuns (pentru syd2):

asta nu-nseamnă că lucrurile vor merge bine de acum în colo
speranţă o fi, da' nu ne ajută cu nimic, mai ales dacă nu suntem capabili să ne controlăm

| KamaSutra a răspuns:

1. da
2. nu mai stiu
3. da, oricine se poate schimba
4. 35%
5. da
6. ca Mieez
7. de fapt, vreau ca numarul de fapte bune sa fie mai mare
8. da
9. ma iau de el
10. ambele
11. da
12. toate
13. 10%
14. foarte rea
15. nu vreau sa moara nimeni
16. da
17. da
18.DA

cu placere

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Nu vrei sa moara nimeni ce buna esti.

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

Nu, toata lumea are dreptul sa traiasca

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Toata cu exceptia lui Hitler de fapt el si asa e mort.

| SergiuBoss11 a răspuns:

1 Da.
2 M-am asezat pe locurile amenajate pentru batrani in autobuz...sunt un infractor feroce
3 Nu, nu este relativa
4 100%, doar ti-am spus la punctul 2 ce-am facut...
5. Nu stiu
6. SergiuBoss11, doar ti-a zis ce-a facut la punctul 2
7. Da, vreau sa merg si la manastire, doar ca sa scap de pacatul de la punctul 2
8 Da, cred
9 Imi cer iertare daca i-am gresit cu ceva si-l iau in brate ca poate are ceva pe suflet de a devenit asa
10. Barbatii.ti-am zis doar ce-am facut
11. Da
12 Trivia /amuzante fiindca sunt eu cel mai pacatos om de pe pamant aici
13.Nu stiu...tu esti omul care m-a facut sa recunosc pacatul apoteotic al omenirii
14. da
15. Nu, ii iubesc pe toti
16.da,il iubesc
17 Daca nu deranjez nici o vietate, da
18 da, mi-ar face enorma placere

| syd2 explică (pentru SergiuBoss11):

Ii iubesc oe titu deoarece esti boss

| FemeiaPisică a răspuns:

1) Desigur, doar meritau și ei o lecție, nu?
2) Am dezamăgit pe cineva și regret enorm de mult. Acum l-am pierdut...
3) Tu alegi dacă ești de partea binelui sau a răului. Te-ai născut liber pe acest pământ.
4) Sunt o fire nepăsătoare, dar mă atașez repede de persoanele depresive și reci. Cred că nici măcar 1%.
5) Într-un fel da. Ce oferi aia și primești.
6) Chiar nu știu. Bănuiesc că cei care au creat toate metodele de execuție.
7) Nu, prefer faptele bune.
8) Răspuns ca și la 1.
9) Mă retrag și încerc să nu plâng.
10) Femeile.
11) Da, cu siguranță.
12) Unde se adună cei mai răi oameni.
13) Deloc.
14) Este iadul pe pământ cum se spune.
15) Nu, de ce aș vrea așa ceva? Nu mi-au făcut nimic.
16) Da.
17) Totul are un rost.
18) O melodie veselă sau emoționantă.

| syd2 explică (pentru FemeiaPisică):

Nu sunt de acord cu punctul 3.
La punctul 6, cel care a creat ghilotina a facut-o pentru a usura chinurile oamenilor, fiindca cu toporul ei aveau de suferit max 15 min.

La 10, desigur.

Atunci care e rostul nimicului?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru syd2):

Ba da, oamenii sunt liberi de când se nasc. Bine, depinde și în ce mediu a crescut. Dacă a crescut printre drogați, bătăuși și alte persoane periculoase, deja s-a obișnuit să fie dur și rău.

| syd2 explică (pentru FemeiaPisică):

Sa presupunem ca e adevarat, insa... cum te cheama in real, tu stii sriemi in mesaj daca vrei sau nu-mi scris alegerea ta :P
http://media3.giphy.com/media/BAxYY4pMe2zCM/giphy.gif

| Mieeez666 a răspuns:

1. Da, si nu regret nimic. devil
2. Am mancat o nuca.
3. Dua.
4. 70%. thinking Habar n-am
5. Bla.
6. Iisus. laughing
7. Nu.
8. Da...
9. "F*tu-ti gatu' ma-tii *pumn in gura*"
10. Bla.
11. Da. Dar nu fumez si beau doar la ocazii. tongue
12. Religie. laughing
13. 5%
14. Da..Nu..Nu stiu.
15. Bla.
16. Poate.
17. Normal. tongue
18. Fa ce vrei.

| LaughingKarima a răspuns:

1. nu, pana acum nu cred ca am facut cuiva rau intentionat
2. mai bine lasa
3. posibil
4. 35%
5. da
6. pas
7. nu, incerc sa fac doar fapte bune, in religia mea daca faci rau vine de 3 ori inapoi la tine, la fel daca faci bine.
8. da
9. nu stiu cum sa raspund aici, probabil as fi ceva gen 'what? why?' si cred ca doar as pleca de langa acea persoana
10. ambii sunt la fel de rai
11. pentru mine nu, pentru ca eu nici nu beau alcool si nici nu fumez, pentru cel care fumeaza si bea alcool probabil e rau.
12. religie, toata lumea se cearta, ca d-zeu exista, ca nu, ca d-zeul meu e mai bun s.a.m.d, de aia nici nu mai intru eu acolo, incerc sa ocolesc acea categorie cat de mult pot pentru ca daca raspund cu 'realitatea' mi se raspunde cu 'du-te undeva', intelegi?
13. 29%
14. nu toata lumea, majoritatea, cred ca am fi jumi-juma
15. nuuuu, de ce?
16. da
17. nu
18. da

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

"mai bine lasa " - adica a fost ceva foarte rau.

| LaughingKarima a răspuns (pentru syd2):

Vrei sa stii cea mai rea chestie facuta de mine? Ar fi mai degraba cea mai rea chestie zisa de mine. Dupa ce am fost adoptata m-am certat cu tata rau, nu mai stiu de la ce, si i-am spus ca mai bine nu ma adopta. Asta e cel mai rau lucru zis de mine, ever.
De facut, am dat cu minge in geam la birou la directoare, am spart geamul si am si lovit-o cu mingea in cap. Daca stau sa ma gandesc nu mai suna asa rau acum.

| syd2 explică (pentru LaughingKarima):

Nu era neaparat sa zici, dar apreciez ca ti-ai deschis sufletul in fata mea, a unui demiurg prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Da, de vreun un milion de ori.
2.Cine naiba își mai amintește asta?
3.Da.
4.În prezent 0%
5.Nu, e doar o mare prostie.
6.Wtf? sad
7.Nu.
8.Da.
9.Îl iau la bătaie.
10. Femeile.
11. Fumatul da, alcoolul nu.
12.Religie, unii useri de pe acolo îs ceva de speriat.
13.Nu știu.
14.Da.
15.Nuuuu, îmi plac nemți.
Vreau să moară Americanii și Englezi. happy
17. Pierdem, pierdem.
18.Tu știi.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu uit sa te mentionez in intrebari ia uite ti-am dedicat si tie o melodie in intrebarea mea trecuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Da, mersi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da, sunt o fire razbunatoare.
2. Am frant inimi.
3. Rautatea nu exista.
4. Depinde de dispozitie.
5. Nu.
6. Stalin.
7. Nu, nici nu m-am gandit vreodata la asta.
8. Cred ca da.
9. ''Ce-ai, bre?''
10. Nu conteste sexul, toti sunt niste nenorociti.
11. Nu neaparat. Bine, pentru sanatate da, logic.
12. Nu stiu, nu cred ca e nici una mai rea decat celelalte.
13. Nu esti rau, depinde de dispozitie.
14. In general, da.
15. Nu, de ce?
16. Dap.
17. Mereu.
18. Da, da, da, da.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Ai frant inimi, wow. Uite ca ti-am dedicat o melodie intr-o intrebare de a mea. " 13. " - adevarat. "15" - de aceea fiindca chiar si daca ei o sa moara ei ni vor recupera atatea vieti cate au luat ei.

| L1feDRAIN a răspuns:

1. Da.
2. Gindul la suicid.
3. Da.
4. 25%
5. Da.
6. Satana.
7. Da.
8. Da.
9. Ii spun "De ce ai facut asta? cu o privire indiferenta si rea.
10. Toti.
11. Pentru sanatate da.
12. T / A rolling on the floor
13. 0,100%
14. Da, mai multi rai decit buni.
15. Nu.
----
16. Da.
17. Da.
18. Nu :X

Gata, apreciez persoanele cu oracole alese.

| Scarbo a răspuns:

1.Da
2.Nu pot raspunde
3.Da
4.10%
5.Nu
6.Vlad Tepes
7.Nu
8.Da
9.L-as fi intrebat de ce a facut asta, daca a facut-o pentru ca, cauta motive de bataie, as fi incercat toate posibilitatile evitarii conflictului, daca nu merge nici asa, i-as fi aratat ca e rau ceea ce face prin si mai multa violenta.
10. Daca raul e relativ, atunci nu pot generaliza.
11.Da, sunt lucruri rele, dar cateodata sunt necesare.
12.Nu stiu.
13.Nu ne cunoastem, nu pot spune.
14.Nu neaparat, sunt si lucruri bune dar si rele in aceasta lume.
15. Nu raspund.
16.A fost ok.
17.Nu.
18. Chiar as vrea sa te aud laughing.

| syd2 explică (pentru Scarbo):

Iti place muzica clasica?

| Scarbo a răspuns (pentru syd2):

Da, foarte mult, si ma intristeaza faptul ca nu este apreciata asa cum ar trebui, ca doar Bach, Mozart, si Beethoven au pus bazele artei muzicale.

| syd2 explică (pentru Scarbo):

Sa-ti spun sincer nu-mi place tare Mozart, Haydn, Scarlatti etc imi plac mai mult romanticii dar si aici nu toti din baroq pot sa spun ca Bach e unicul,
desi cantecul meu preferat care cred ca este cea mai frumoasa piesa a tuturor timpurilor este Giussepe Tartini - Devil's Trill. sa-l asculti daca vei vrea.

| Scarbo a răspuns (pentru syd2):

Nici mie nu imi place Mozart, Giussepe Tartini ascultam mai demult, iti recomand Richard Wagner - Der Ring des Nibelungen, toata compozitia imi aminteste de trilogia filmului Lord of the Rings, iar piesa a fost realizata pe la jumatatea secolului 19. De obicei nu ascult muzica clasica la vioara, ma cam intristeaza, de aceea Tartini nu este printre preferatii mei. Dintre compozitiile de muzica clasica cel mai mult imi place muzica lui Bach la orga, prin muzica lui Bach omul l-a egalat pe Dumnezeu.

| vaporwave a răspuns:

1 da
2 mnu stiu
3 oarecum
4 sa spunem doar ca ma comport frumos numai cu persoanele care eu consider ca merita asta. da, stiu, suna ca un status de pe facebook din 2013, dar ii ok
5 nu
7 nu
8 fii serios, toti am facut asta
9 "ce dracu ai" *il impinge peste balustrada de la pod in apa*
10 barbatii!
I NEED FEMINISM!
11 nu
12 sunt mai multe
13 nu te consider o persoana rea, in ciuda a ceea ce s-a intamplat pe site. a fost amuzant, oricum
14 nu neaparat. daca te referi la parlamentari si politicieni si toate rahaturile astea, majoritatea ar face la fel ca ei daca ar fi in aceeasi situatie
15 vreau doar sa nu mai trebuiasca sa invat germana, k
16 da, ie ok
17 clar
18 y not

| syd2 explică (pentru vaporwave):

Tu inveti germana iar eu invat rusa. Inseamna ca eu merit blushing.