| syd2 a întrebat:

Oracolul lui D.A.N.T.E No 22. (Despre viata)

1.Credeti in prietenia ADEVARATA?
2. De unde va informati cel mai des?
3. Care e fraza voastra preferata care o folositi cel mai des? A mea este : Adevaratu spus-a *omul respectiv*
4. Unde vreti sa muriti? Eu vreau sa mor pe un camp cu iarba verde si sa putrezesc la soare fara ca sa fiu ingropat.
5. Credeti in Dumnezeu sau macar in ceva? Atunci in ce?
6. Credeti ca dragostea poate salva o viata?
7. Care e cel mai mare scriitor dupa voi?
8. Alegeti din aceste femei : ("Inspirasion" de la Blitz)

Angela Merkel
http://i.imgur.com/0J3tVhK.jpg

Margarite Tatcher
http://i.imgur.com/1OCAIO4.jpg

XXXXXXXX
http://imgur.com/BUmgvVc

9. La ce ora o sa va culcati astazi?
10. Cu cine va intelegeti cel mai bine de la T/A?
11. Cu cine va intelegeti mai putin bine de la T/A?
12. Cel mai misto cantaret dupa voi?
13. Ce parere aveti despre Vlad Tepes?
14. Considerati ca daca pui multa munca in ceva atunci acel ceva se implineste?
15. Considerati ca Dante Alighieri a fost sexy?
http://oubliettemagazine.com/wp-content/uploads/Dante-Al ighieri_.jpg
16. Vreti sa mai fac, povesti de genul celei trecute?

OK, gata pe azi. Fara pa fara la revedere fara nimic, doar, va... u-u-Iubesc.

27 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

1.Da,asta intrucat am un prieten adevarat caruia ii pot spune orice. Inainte sa-l intalnesc nu credeam...in niciun caz.Acum DA!
2.De pe Wikipedia.
3."Anime-urile nu sunt desene animate" -cred ca am zis-o de vreo 12 ori saptamana asta...Glumesc. (bine, am zis-o dar nu asta este preferata)

"Doamne, te rog, la anul da-mi si mie niste colegi noi care sa nu fie complet retardati." rolling on the floor Pe bune. Mi s-a luat de cate ori am zis-o...

4.Acasa.
5.In Dumnezeu si in propriile mele forte! (Cred in mine!)
6.Da,clar!
7.Nu ma pot pronunta, sunt multi scriitori buni...gusturile pot sa difere.
Mie imi plac: Roman-Liviu Rebreanu
Strain-Sven Hassel
8.Angela Merkel-cea mai puternica femeie din lume la momentul actual. (Ce jignire ai adus primelor 2 cand ai "pus-o pe a 3-a fata in acelasi top cu ele...")
9.Stiu si eu? 00 30-1 00
10.Cu toata lumea? Cu tine?
11.Se stie el smug
12.Skillet
13.O parere buna, ce daca ii pedepsea crunt pe vinovati si printre ei se mai aflau si nevinovati? Pana la urma se facea dreptate, asta conta...
14.Da,cu siguranta!
15.Depinde. "Tu consideri tema la matematica atractiva?" -Nope, scuze.
16. Daca vrei tu...

Gata, huh! Ma abtin ca sa nu scriu "Noapte buna!"

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Sa inteleg ca nu ti-a prea placut povestea aia sad, dar lasa oricum, apreciez foarte mult ca esti cinstit, FOARTE mult, si asta nu e ironie, chiar apreciez.
Skillet e grupa din cate stiu.
PS: Nu credeam ca o sa ascult vreodata un mix de o ora si jumate cu Nightcore rock, acum asta ascult. LOL. Dar ce sa zic... A propos, uite-te la Owari no Seraph e super fain.

| RainmakerX a răspuns (pentru syd2):

Chiar pare fain...o sa ma uit. Merci!

| KamaSutra a răspuns:

Buna happy
1. Da, am o singura prietena adevarata careia simt ca ii pot spune orice, fara a avea frica ca voi fi judecata.

2. Caut pe Google si iau toate site-urile la rand pana gasesc unul care contine ce am eu nevoie.

3. Fraza folosita cel mai des thinking ''Poti face orice daca iti doresti''

4. Acasa, in patul meu big grin (dar sincer nu m-am gandit la asta pana acum)

5. Da, in Dumnezeu si in mine

6. DA!

7. Mie mi-a placut Hector Mallot(cred ca asa se scrie, nu? I don't want to see)

8. Angela
hai ma, serios?! Justina?! I don't want to see

9. M-am culcat la 00:30, cam devreme ce-i drept

10. Cu tine, cu Mad, Crompulet, Blitzy...

11. De unde sa incep? Suck si Hadez(parca) in special...

12. Eminem si Marilyn Manson + Skillet

13. Un domnitor drept, ce bine era daca traia si acum sad

14. Da

15. Foarte sexy rolling on the floor

16. Da, de ce nu? happy

Si eu te iubesc love struck

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Eu m-am culcat la fu*ing 4 dimineata, din cauza ca... nu conteaza.
love struck

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

De ce? haide spune happy

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Nu te rade te rog laughing
1. Ma temeam sa nu-mi cada conditionerul in cap
2. Ma mancau tantarii
3. Te visam pe tine.

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

Pe primele 2 le cred, dar pe a treia nu prea laughing

| SergiuBoss11 a răspuns:

1.da,de cand te-am intalnit pe tine.
2.din lecturat
3 baga-mi-as pl
4 sa faca viermii insolatie?
eu vreau sa mor la pc.
5.cred in prietenia noastrasad
6 da, pentru persoana ce o iubesc merg la capatul pamantului
7.scriitorthinking Mie imi plac Liviu Rebreanu si Marin Preda.
8 ma abtin.
9.nu stiu
10.nu ma pot pronunta
11 nu ma pot pronunta
12 Fiecare are piesele lui.nu ma pot pronunta
13.a fost un domnitor just, iar tehnicile sale de pedeapsa erau bune si in ziua de azi
14 depinde. daca e dragoste neimpartasita poti tu sa depui orice ca nu iti iese
15.in ziua de azi ar fi fost considerat gay...
16.da,de ce nu?

PAAAA

| syd2 explică (pentru SergiuBoss11):

Stiu, pantalonii lui sunt foarte faini, si din cauza aceasta oamenii l-ar invidia. Chiar crezi ca suntem prieteni, nici macar... ah, sa-ti fie numele-n slavi de ma consideri al tau prieten vrednic. Preda... ah, cartile lui sunt pline de frumos.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru syd2):

Niciodata sa nu subestimezi oamenii cu pantaloni faini.

| LePotato a răspuns:

1. Nu stiu, exista...dar nu prea vezi ceva
2. De peste tot(nu de la TV)
3. "Wtf", habar n-am...nu cred ca am asa ceva
4. Oriunde...
5. Sa zicem ca-s un fel agnostic
6. Da
7. Nu stiu, dar imi place Edgar Allen Poe, Stephen King...
8. Niciuna ^^
9. Curand
10. Killy, Dep, Doub and so on
11. -
12. Nu pot spune doar unul singur...
13. -
14. Nu neaparat, insa sansele sa se implineasca cresc semnificativ
15. O.o
16. Meh...

| syd2 explică (pentru LePotato):

Pai nu cred ca ai citit povestea aia, dar oricum nu vei avea o parere buna despre ea big grin. Nici eu nu privesc TV.

| LePotato a răspuns (pentru syd2):

M-am uitat pe ea adineauri...cum ziceam, meh...

| syd2 explică (pentru LePotato):

Deja imi inchipui cate ganduri rele sunt in acel "meh". Fac alta chiar acum.

| LePotato a răspuns (pentru syd2):

"Deja imi inchipui..." -Imaginatia te omoara, ai grija ^^

| Croampa a răspuns:

1. Ba, nu prea cred in chestii de genu'
2. Net( incluzand toate site-urile )
3. N-am doar o fraza, dar folosesc destul de des urmatoarele constructii:" Româniaaaa"," Cand eram tanar ficior...", "Cicăbugule", " Borcanie", "Telefonie" etc.
4. In padure, noaptea, sa ninga si sa fie multa zapada pe jos
5. Da, si in Dumnezo si in Satana
6. Nu
7. Creepypasta writers
8. Nu, nu vreau
9. I don't know
10. Multi
11. Putini
12. Numa' trupe is misto pentru mine
13. As vrea sa mai traiesca sa pot omorî cot la cot cu el
14. Nu stiu, poate
15. Ttraume
16. Daca ai chef, da' sa apar si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da.
2. Wikipedia, DEX, caietele de scoala, stirile protv...
3. Nu prea am, adica le folosesc pe moment si depinde de context.
4. Wow, deci nu-mi vine sa cred! Si eu vreau sa mor tot pe un camp.
5. Nu sunt suficient de informata pentru a crede intr-o divinitate...dar cred in mine.
6. Da, normal.
7. Pfff, stiu eu? Sunt muuulti...
8. Margarite
9. Peste 2 minute.
10. Toti.
11. Era sa scriu ''toti''...ma inteleg cu toti bine, so...
12. Michael Jackson
13. E mai fain decat Dracula.
14. Sunt sanse mai mari sa se indeplineasca.
15. Mama ce picioare!
16. Da, habar n-am la ce te referi dar da.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Atunci vom muri amandoi in acelasi camp... de fapt stai eu nu voi muri niciodata *ras de psihopat *. Atunci citeste-mi povestea daca vrei sa aflu la ce ma refer big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Unde e? Link, link, vreau link.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Intra in intrebarile mele si, e chiar printre primele, o vei gasi ca nu esti mioapa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Lenea asta...
Pai, da, dragut si multumesc ca apar si eu.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea-mi pasa. Oricum, peste peste vreo 12 ore toti vor incepe sa faca lucruri irelevante, dar de fapt cine sunt eu sa judec, sunt un nimeni, care de fapt cauta sa fie ceva ca si cum ar vedea ca nu e facut din nimic si se umple cu vata, insa daca se rupe stratul vata cade jos...

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Ha?

| vaporwave a răspuns:

1 da
2 4chan (internet, adica)
3 imi place sa pun. si :3 si XD
4 in camera sau baie, dramatic
5 sunt agnostica
6 oarecum
7 shakespeare, normal. bine bine, dupa John Green
8 il aleg pe rick astley
9 imediat
10 nimeni
11 miner cred
12 prea multi
13 e jmen
14 daca acel ceva depinde doar/in mare parte de tine, da
15 nu m-as casatori cu el/10
16 care e aia trecuta

| xXPsychO983 a răspuns:

1. Căteodată
2. De pe net/ cărți.
3. Nu am.
4. Într-o pădure xD saau. acasă.
5. Cred în Dumnezeu și în mine ( de puține ori, dar se întâmplă)
6... posibil.
7. Sunt mai mulți.winking
8. Angela Merkel
9. 01:00 sau 02:00
10.
11.
12. Îmi e greu să aleg. xD
13. O părere bună.winking
14. Da ( și uneori trebuie și puțin noroc)
15... big grin
16. Da.