| anonim_4396 a întrebat:

Poti fi arestat fara motiv? adica pentru tentativa de umor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu glumesti acum, dar nu ai idee cite sicane iti pot face autoritatile fara sa poti face nimic. Exceptie face daca ai o cunostinta influenta sau esti plin de bani sa umbli prin tribunale, de cistigat poti cistiga daca sicanele facute nu au fost putin gindite, dar ai nevoie de finante, altfel faci si puscarie nevinovat. Si nu ma refer la noi, asta se poate intimpla oriunde in lume. Nu mai intru in amanunte, presupun ca deja stiu toti la ce ma refer.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca incerci sa fii amuzant cu un politist care e "in misiune", e posibil sa nu guste tentativa, da...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate nu vezi TU motivul, dar politistul il gaseste, cu siguranta. Ia incearca sa-i spui un banc cu politisti!

| Antrax a răspuns:

Daca razi de un politist poate

Răspuns utilizator avertizat
| Tessy a răspuns:

Da poti.happy

Daca suni la 112 si faci misto, tu te amuzi, ei nu.laughing