| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi scrieti niste bancuri bune? Dar nu doresc porcoase.

Răspuns Câştigător
| cris05 a răspuns:

Cativa baieti de 14-15 ani stau pe scaune in tramvai. O batrana langa ei, in picioare:
− Ehe, nu mai sunt cavaleri in ziua de azi…
Unul dintre baieti:
− Cavaleri sunt, da’ nu mai sunt locuri."

Number 2 :
- Alo? Nu vă supărați, zero șapte șase unu trei trei unu opt unu trei?
− Da, nu, da, da, da, nu, da, nu, nu, da!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum am putea sa iesim din criza? Ar fi suficient daca:
- o zi chinezii n-ar manca,
- o zi rusii n-ar bea
- si o zi romanii ar munci. oh go on

mira
| mira a răspuns:

De ce nu tastezi pe Google "Bancuri"? Ai posibilitatea sa alegi din toate categoriile.

| Alexandru a răspuns:

Pai nu prea ma pasioneaza capitolul acesta dar unul mi-a ramas in minte fiindca pune in evidenta lasitatea romanilor si asta inca de mult.
Pai era Mihai Viteazul in timpul unei lupte si s-a trezit inconjurat de turci. Si atunci a pus intrebarea:
- Ostasii mei ce e in spate?
- Turci Maria ta.
-Ce e in stanga?
- Turci Maria ta.
-Ce e in dreapta?
-Turci Maria ta.
-Dar in fata?
-Nimic Maria ta.
-Fugitiiiiiii!

| ares_7706 a răspuns:

Ea:iubi iubi ce faci?
el:bine uite o ard pe mess
ël":auzi. zi-mi si mie ceva care sa ma intristeze si sa ma bucure in acelasi timp.
ea:paaithinking ai p. mai mare decat fractuwhistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În mijlocul apei uni lac, o femeie se îneacă. Un bărbat pe mal începe să strige după ajutor. Un pescar aflat în apropiere vine în goană şi-l întreabă ce s-a întîmplat. Bărbatul îi spune:
- Omule bun, îţi dau 100 $ numai să o salvezi pe nevastă-mea, că se îneacă!
Pescarul acceptă, se aruncă în apă şi scoate femeia teafără pe mal.
- Acum dă-mi suta de dolari, spuse pescarul.
- Păi cum să-ţi spun, am crezut că-i nevastă-mea, dar m-am înşelat, iar tu ai salvat-o pe... soacră-mea!
- Ăsta mi-e norocul, spuse pescarul scoţînd portofelul. Spune-mi cît naiba îţi datorez...
Profesorul întreabă:
- Măi Bulă, toată ora ai stat cu cu cîte o bilă verde în ambele mîini şi n-ai scris nimic. De ce?
- Ca să am control total asupra profesorului de matematică, dl. Green.

| GabyGabriela a răspuns:

I:Care este diferenta dintre un urs panda si o virgina?
R:Amandoua sunt pe cale de diparitie.

Un dovleac si un castravete stateau unul langa altul.Dovleacul ii spune:
-Buna tartacuta!

Un motan rau statea de vorba cu alt motan.
-La pisici inauntru inseamna la exterior si la exterior inseamna inauntru, spune motanul rau.
-Atunci esti rau la exterior.
-Nu-i adevarat.
-Dar ai spus ca la pisici inauntru inseamna la exterior si la exterior inseamna inauntru.
-Da, dar eu sunt motan.