| tl34 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste intamplari amuzante de la scoala sau liceu care s-au intamplat.Noi era in ora de mate si dadeam teza si atunci telefonul unuia a inceput sa injure...si sa faca, ca si tarzan! Doamne a fost asa de amuzant si atunci cand a auzit diriginta a inceput sa zica:
-Cum iti permiti sa ma injuri pe mine? Ia uita-te la el! Si mai si urli ca sa iti fie pedeapsa completa!

12 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

La noi la liceu sa permis parcarea masinilor elevilor in curtea scolii, dupa un timp cand s-a dat seama director ca aia conduc ca descrerati si trebuie sa te feresti ca de dracu de ei a inchis portile mari s anul ai poata intra si a rams o poarta de un metru latime pentru a intra/iesi elevii.Si in prima zi la iesire cativa colegi de ai mei asteptam sa iesim cei care veneu din internat to nu ne lasau, asteptam pana cand o colega de-a mea striga la una de a 9a: "Auzi fetito unde te bagi asa, eu cand eram a 9 ii lasam pe acei de 11 primii, aveam respect pentru ei, nu ma baga in fata, ia fa si tu asa ca iti arat cine sefa" Boboci au ramas uiimiti si ne-au facut loc, clasa aia acum ii lasa pe cei mai mari primii.
sau la ora de romana, profu dicta foarte repede el a deschis usa si a trecut in spatele clasei fara ca eu si colega mea sa bagam in seama.
Dupa ce teminam de scris fraza colega mea ma inghinteste si spune destul de tare : Ai vazut ce bine arata profu azi, si ce bine ii vine culorea?
eu: Da chiar arata bine, ii prinde nunta asta
profu din spate: continuati ca mi imi place.

| Șosețică a răspuns:

Am o cloega, care nu prea citeste ea de fel. La teza la romana am avut un subiect care ne cerea sa spunem personajul preferat dintr-o carte citita de noi si sa ii argumentam de ce ne-a impresionat. Si se apuca ea sa scrie: Personajul meu preferat este fata din cartea... (nu stiu cum se numea) care chiar daca parintii i-au interzis sa se intalneasca cu baiatul pe care il iubea ea tot s-a intalnit si a fugit cu el de-acasa. Parerea mea este ca, trebuie sa iti asculti parintii, dar daca-ti place, iti place. Si acest lucru, l-a citit profesoara in fata clasei, iar noi nu mai puteam de ras.
Sau...Am un coleg care la geografie intr-un test a scris ca Nilul trece in Romania, sau acelasi coleg a spus ca exista oceanul mediteranean laughing
Alt lucru amuzant e ca am incercat sa blocam usa in ora de tehnologie, unde avem o profesoara foarte, foarte proasta. la cel mai serios mod. Si asa cum am zis, incercam noi sa inchidem usa. Vinea ea, nu poate deschide, dupa, de trezesc doua colege sa iasa din clasa. Si vaaai le-a prins, vine ea nervoasa in clasa, noi ii spuneam dar doamna profesoara dar vai s-a stricat usa si n-am pututo repara. Ea batman batman si ne-a dat test. Tot testul a stat langa mine ca sa nu pot copia, ca stie ca eu fac "din astea" si m-am alesc cu un 3 ca n-am stiut nimic si ca sa nu mi-l treaca m-a ascultat 2 luni la rand si mi-a dat un 7.

| Budincăă a răspuns:

N-am ras deloc.

| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Eram la ora de romana, da profa avea ora deschisa, asa ca ne-a lasat sa facem ce vrem. Eu am mers la banca la o fata. Vine si un baiat din fata ei. Se baga in vorba...Noi vorbeam despre baieti.[ Ce bun e ala ce bun e ala- stii tu ] si ala tot zicea cica :
" Da, aha, da, sigur. Da si eu l-am vazut. Mama ce bine arata. " Eu aveam la mine un ruj din ala care se curata greu de pe ten, si l-am luat si l-am dat pe faata. Ala a plecat la baie. Se spala saracu, se inrosise pe fata si tot nu se curatase. A plecat acasa ca ii era rusine sa mai stea la ore.
Saau ===>
Dadeam examenu` de sfarsit de clasa a8`a! [ stii cum este ], si ne-a lasat sa venim cu telefoanele. Toti aveam telefoanele. Cam pe la jumatatea orei i-a sunat la un baiat telefonul pe melodia aia " M.O si Foca = Fa-te muci " sau ceva de genu`! Ne-am prapadit de ras! laughing

| Xtadelo a răspuns:

Ia sa nu va mai luati telefoanele la scoala.

| PotatoMustDie a răspuns:

In timpul orei de matematica a inceput sa imi sune telefonul cu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=QH2-TGUlwu4

| XBrunetteX a răspuns:

Si la noi, in timpul orei de chimie :
Doamna scria niste formule pe tabla, noi eram "atenti" ca de obiceiwinking si ii suna unuia telefonul.
A raspuns fara ca profa sa observe.Chestia e ca l-a sunat unu' care era la baie si voia sa-i faca o farsa.
Deci,dupa ce a raspuns,s-a bagat sub banca sa nu-l vada profa si a inceput sa vobeasca,fara sa-si dea seama cine l-a sunat. Ala care l-a sunat ii punea tot felul de intrebari, (ne-a povestit in pauza),ca de exemplu : "Ce faci,iubi,singurel,singurel?" "Vi cu mine,nebunaticule, la club diseara?" "Te spun lu' mama ta ca fumezi dupa scoala, bah!".
Colegul care vorbea cu el, cel de sub banca, pana la urma s-a enervat si a uitat ca e la ora si a inceput sa-l injure.Profa a scapat creta din mana, ala a inchis telefonul, si am inceput toti sa radem. laughing

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Ooooo...super faza laughing. Uite ceva amuzant:La ora de romana trebuia sa facem o reclama, iar la un moment dat apar 2 fete cu o reclama despre Samsung Galaxy S 2.Si una din ele avea telefonul respectiv la ea.Dar, la un moment dat, in timp ce il prezenta, a inceput sa suni melodia aia de la MO SI F.O.C.A.:Miscatzi placinta.Si daca n-am ras si profa, si noi.Ne durea burta.Si colega care o ajuta la prezentat a inceput sa danseze MACARENA.Pfff,daca ai fi fost cu mine in clasa, nu mai puteai de ras...

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

Ok, nu stiu cat de amuzant ti se va parea, dar la fata locului te-ai fi prapadit de ras.
La ora de dirigentie, ii suna telefonul unuia, pe melodia "Billionaire", si suna asa vreo 3 minute, pana da tipul respectiv de telefon. Apoi, il inchide si o intreaba pe diriga: "Va place melodia?" happy
Sau, vreau eu sa il lovesc eu pe unu' in cap, dar se intoarce obiectul muncii si imi vine fix in cap mie... nasoala faza.
Sau, mai demult la ora de franceza ne intreaba: "Mai, dar cum se spune?". "Mare intrebare", nimeni nu stia. Si striga aia de afara, de la sport:"Buna ziua".
Saaau, in clasa a V-a, ii zice unul dirigai: "Diriga, (fata x, nu dau nume happy ) a zis la celelalte clase ca sunt impreuna cu ea...", ma rog vorbesc ei ce vorbesc, si zice diriga:"Dar tu trebuie sa intelegi ca ea te place foarte mult", la care tipul: "Da, stiam si asta".
Atatea imi aduc aminte. laughing

| Denisa1232 a răspuns:

Da, odata cand eram in clasa a cincea, aveam o prietena intra opta care avea un iubit. Si in ziua in care sarbatoreau o luna, am zis sa ma duc sa ii cumpar un cadou, si am trecut pe langa un magazin cu rujuri, si acolo l-am vazut pe iubitul ei sarutand o alta fata, si n-am mai stat si m-am dus si i-am zis, si cand a ajuns acolo baiatul ala la facut in tot felul, dar el sta calm si zice:
-Stai draga, ca ti-am cumparat un ruj, si am vrut sa probez cat de rezistent e!
Iar aia ca o proasta la crezut, si m-a dat pe mine la o parte ca, cica "vreau sa ii despart!"

Sau acum o lunaa a venit in vizita, varamea de 3 ani, si eu am o colectie de marcare colorate, si, eram obosita si m-am dus la culcare, e si cand m-am trezit, parca vomitase un curcubeu pe mine ca eram pe fata marcata. Doua saptamani mi-a trebuit sa mi se duca, si in acea perioada, n-am mai iesit din casa!

| Marelemare a răspuns:

Eram noi la teza la romana iar noi am venit cu telefoanele ca aveam fizica (pentru calculat am luat telefoanele).Era o fata si i-a sunat telefonul pe muzica i se u te peugo ( ma scuzati nu stiu cum sa scrie) si il inchide repede. Profa era pe hol si a auzit vine in clasa si nu aude nimic apoi iese si cauta al cui mobil a sunat si ne-a pufnit rasu.

| Marelemare a răspuns:

Sau eram noi cu putin timp inainte de finalul anului scolar. Lumea lenevea stiti voi. Iar noi baietii ne ducem la fotbal, era ceva noroi. Si unu aluneca si incepe a plange (eram intr-a 5-a). Vine ala care le impins si isi cere scuze. Ala a inceput a injura ( a zis de mama de biserica de toate). Lumea s-a uitat la el apoi a venit profa de istorie si l-a consolat. In pauza ala care o plans a luat mingea si i-a dat in cap la ala care l-a impins. Apoi el o inceput a injura exact la geamul cancelariei. Si i-a certat profa etc etc. Zilele urmatoare se tot cearta intr-o zi se bat si ajung nu stiu cum in baia fetelor.rolling on the floor