| zdrangoi a întrebat:

Un bloc are 12 etaje, fiecare reprezentand o luna a anului.
Pe fiecare etaj sunt 4 apartamente, fiecare reprezentand cate un anotimp al anului.
Fiecare apartament are 3 camere, fiecare reprezentand o o luna a fiecarui anotimp.
In fiecare camera locuiesc 4 persoane, fiecare reprezentand o saptamana a fiecarei luni.
Fiecare persoana are cate 7 carti, fiecare carte reprezentand o zi a saptamanii.

Intrebare : Cum se cheama liftul?

Răspuns Câştigător
| Seducatorul a răspuns:

Apesi pe butonrolling on the floor

31 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Îl strigi: "Hei, Big Mama, come here!"

| zurick a răspuns:

''Fara nume''

| Ashadow a răspuns:

LIFT! Aici pis pis pis...

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Cu talent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, nu ma pricep deloc la logica. blushing

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vedelaughingParca te dadeai desteapta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seducatorul):

Desteapta?! Cand m-am dat eu desteapta?! Da, ma pricep la romana, dar nu la chestiile astea.

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

"Destepteapta" - asa se scrie ma specialisto in romana?rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seducatorul):

Am pus intentionat, ca sa vad daca o sa comentezi, eu imi verific mereu raspunsurile inainte sa le public. :p Oricum, l-am editat, ca sa-ti fac tie pe plac.

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa te cred? ...Si marmota invelea ciocolata in staniol!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seducatorul):

Nu ma crede, cu atat mai bine.

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai gata STOP oficial ti-am inchis gura la faza asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seducatorul):

Nu, nu mi-ai inchis-o. Am cedat pentru ca cel mai destept cedeaza. :p

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru Seducatorul):

Am gasit spionul! Condamnat la moarte!

| Janek21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum te pricepi la romana? I? I? I? II cand ai numai semne de genul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Janek21):

Cu tot cu semnele alea, am ajuns la Faza Nationala la olimpiada. :p

| Janek21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza faza nationala de la olimpiada. Nu trebuie sa te lauzi ca sa acoperi o greseala prosteasca. Adica, ar fi fost o greseala daca s-ar fi intamplat doar odata, dar in cazul tau pare sa fie obsesie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Janek21):

Da, imi place sa pun semnele alea cand sunt mirata, probleme?!

| moilolyta09 a răspuns:

Liftul se numeste LIFT! :o

| ßσьσсєℓα a răspuns (pentru moilolyta09):

Eu sunt de acord cu tine, liftul se numeste lift.

| moilolyta09 a răspuns (pentru ßσьσсєℓα):

Pai da, normal!

| zdrangoi explică (pentru moilolyta09):

Intrebarea este :
Cum se cheama liftul, si nu cum se numeste.

| zdrangoi explică (pentru ßσьσсєℓα):

Intrebarea este :
Cum se cheama liftul, si nu cum se numeste.

| moilolyta09 a răspuns (pentru zdrangoi):

Aaaa...gata acum ma prinsa-i! laughing

| ßσьσсєℓα a răspuns (pentru zdrangoi):

Desteptule, liftul nu se cheama, ca nu vine.

| zdrangoi explică (pentru ßσьσсєℓα):

De acum inainte cand vrei sa chemi liftul sa-l strigi : Lift, lift, lift...
Sa vezi vine?
Asta daca stai la bloc, bineinteles.
Daca nu, nu!

| ßσьσсєℓα a răspuns (pentru zdrangoi):

Nu vrei sa ii dau momeala? Poate niste oameni, ca vad ca pleaca cu ei si nu ii mai aduce si se pare ca nu se satura.

| PandaaKid a răspuns:

Apesi butonul laughing)

| zdrangoi explică (pentru PandaaKid):

Raspuns exact, dar am acordat funda celui ce a fost mai rapid.
Primesti ca evaluare "folositor".
Sorry!

| PandaaKid a răspuns (pentru zdrangoi):

Eu raspund doar din distractie happy

| LaraM080 a răspuns:

Tind sa cred ca liftul se numeste TIMP deoarece ai nevoie de timp (secunde, minute, ore) pentru a trece prin zilele unei saptamani, saptamani, luni, anotimpuri si ani. Deoarece fiecare etaj este un an si la randul lui intreg blocul este un an dupa numele fiecarui etaj, exista si posibilitatea ca liftul sa fie numit ANUL NOU (acesta face trecerea de la un an la altul, in cazul nostru de la un etaj la altul).