| iuli000 a întrebat:

Un calator in timp isi omoara bunicul inainte sa se nasca tatal lui. cine pe cine omoara si cine traieste?

Răspuns Câştigător
| Ashadow a răspuns:

Doar bunicul moare.Pe urma se naste tatal calatorului si mai tarziu si calatorul.Nu e ca si cum bunicul ar fi fost gravid cu tatal calatorului...

15 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Toți mor înafară de călătorul în timp deoarece el este Doctor Who și se regenerează.

| Ayako a răspuns:

Intrebare capcana?! Toti mor.

| iuli000 explică (pentru Ayako):

Dar daca calatorul in timp muare nu mai are cine sa sa-l omoare pe bunic si il naste pe tatal c. in t.

| Ayako a răspuns (pentru iuli000):

Mda.

| Bia001 a răspuns:

Toti mor...

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Aici este un paradox.
Dacă călătorul își omoară bunicul nu o să se mai nască tatăl călătorului deci nici călătorul dar totuși dacă călătorul nu se mai naște cine îl omoară pe bunicul său?
Uni cercetători spun că ar trebui să exsiste o forță suparnaturală care să te oprească din a omorâ pe cine.
Și tu probabil doar să asiști la trecutul care ar fi orecum prezent.

| iuli000 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Stiam dar m-am gandit ca nu bunicul este insarcinat. chiar nimeni nu gandeste asa

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru iuli000):

Adică să o lase însărcinată și pe urmă să fie omorât?

| iuli000 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Exact bunica calatorului nu lea nascut pe tata dar este insarcinata. chiar nimeni nu a gandit asa. cand am citit acest paradox pe un site m-am gandit asa si am vrut cine mai gandeste asa

| Snowal15lea a răspuns:

Mor de ciuma.

| Andrei1099 a răspuns:

Nu conteaza cine pe cine, important e sa ave vecini!

| Sophieeeeeee a răspuns:

Cine traieste? Eu desigur. smug