| Gena5 a întrebat:

Va e teama de paianjeni? De ce?

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pralină a răspuns:

Nu, nu mi frica da cand ii vad in fata ochilor mei mii inchipui de 7 ori mai mari sarind la mine in cap, ma trec fiorii cateodata ma trec fiori cam tare si zbier.
Cand eram mai mica si eram lu bunici la tara mancam cereale si sa scufundat un paianjen in laptele meu cu cereeale si ear sa-l bag in gura si mai aveam 10 cm sa bag in gura insecta aia si am tras o zbiaeratura ca am vazut ca mi se misca cerealele mele.Plahhhh numa cand ma ganseds imi vine sa vomitsad

Răspuns utilizator avertizat
| anad a răspuns:

Da, am arahnofobia si se manifesta cu accente de panica, ritm cardiac marit, dorinta de a fugi sa nu cumva sa urce pe mine! Se spune ca este cea mai comuna si mai raspandita fobie si poate fi depasita daca incerci sa afli cat mai multe despre ei. Eu m-am documentat, am incercat, dar nu tine!

| Aero a răspuns:

Mie nu mi-e frica, dar lui Ron ii e! Cea mai mare teama a lui!

| carminaburana43 a răspuns:

Nu mi-e teama numai ma speriu daca din senin o vad pe mine.

| Ingerash a răspuns:

Nu imi e frica pentru ca sunt mici.si inofensivi

| FreshDreams a răspuns:

Din cauza formei coprului lor, a celor 8 picioare care ma inspaimanta.De cei piciorongi nu prea ma tem, dar daca vad vreun paianjen negru, oricat de mic ar fi, plec din camera si... frate nu mai intru acololaughing

| User a răspuns:

Cum sa-ti fie teama de un miligram? Ca ti-e teama de aia de 2 kile inteleg, da ce poate sa-ti faca o pischineata de un sfert de gram?raised eyebrows

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Paianjeni au par pe picioare.Si eu am par pe picioare deci sunt omul paianjen

| unknown3243 a răspuns:

Mie mi-e frica de speciile veninoase dar daca vad unul mic nu ma trece nici un fior il calc in picioare.

| Диана a răspuns:

Nu mi-e frică! Am telefonul' ăla şmecher de-i omoară cu spumă!
P. S.: stupidă reclamă...

| A12NDRA a răspuns:

Da imi este teama, pentru ca doar atunci cand ii vad cu picioarele acelea mari si paroase, nu stiu am o stare ciudata...

| hSh3ad a răspuns:

DA, deoarece cand aveam 5 ani mi s-a urcat un paianjen pe cap
Noroc ca era tata...ca daca nu saream prin casa laughing

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Mi se par chiar .ieaccc.scarbosi...imi vin niste fiori cam la toate ganganiile, gandaci, dar totusi imi plac fluturii

| mysterious a răspuns:

Da, imi e teama de paianjeni, deoarece detest gandacii in general, imi provoaca scarba, cu doua exceptii:libelula si fluturele.

| Geo14 a răspuns:

Da imi e teama de ei dar nu ma ingrozesc. Dar nici sa vad multimi de paianjeni pe mine ca fac infarct.

Sanatate,
Geo.

| Lxa a răspuns:

Idem Диана.
Sărbători fericite!

| Bianka a răspuns:

Da. teama, imi e groazalaughing
Ma sperie.ma nelinistesclaughing cand vad unul sunt gatalaughing

| Maraaa a răspuns:

Niste jigodii rolling on the floor scarboase tongue
le urasc cu toate tentaculele lor lungi si urasc paianjenii parosi
detest absolut toti gandacii phbbbbt

| Maddu a răspuns:

Nu imi e teama.insa imi provoaca o stare de neliniste Cand ii vad simt niste fiori puternicibig grinMa gandesc ca niste paianjeni de casa n'au ce sa-mi faca. dar de tarantule si alte specii periculoase normal ca imi e frica pentru ca sunt veninosi

| Zoelinda a răspuns:

Nu, doar ca nu imi plac din cauza picioarelor lungi

| diadiscodance a răspuns:

Mie nu prea mi-e frica adica asa si asa. uni cred ca sunt scarbosi le creeaza o stare de neliniste pentru ca ii vad cu multe picioare, ca unii sunt veninosi si mananca unele gaze nevinovate ca au calcat pe teritoriul lui.eu nu prea cred asta pentru ca sunt si ei buni laceva cred.ma rog.