| pinkflower a întrebat:

Va place sa mergeti la scoala? De ce? Cel mai amuzant raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| MoonLight a răspuns:

Ehm.scoala - scoala poama acra, de te-ai coace cat te-ai coace dulce tot nu te-ai mai face. Mna e misto in unele zile la scoala ca suntem in colectivitate. putin amuzament. facem putin misto de bobocei.mai facem schimb de palme.smug. Sunt unele zile cand iti vine sa te arunci pe geam cand auzi de scoala.:d. La noi in clasa e concurs de spart turturii de la geam si fiindca sunt prea sus tintesc turturii cu creta sau capace de pix, intr-o zi venisem o gramada cu energizante, bere, sucuri la doza si erau niste turturi mari de o frumusete rara. Au strans astia din clasa cutiile si incercau sa sparga turturele.nu mai spun ca au gasit un turture de ziceai ca este AWP rolling on the floor.

11 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Afara sunt -8 grade si eu merg la scoala pe jos si imi bate viscolu' in fata, cad in zapada, ajung in fata portii, realizez ca am uitat sa iau ecusonu'. O iau iar la fuga spre casa, cad iar in zapada, iar ma bate viscolu', ajung in fata portii, intru in scoala si realizez ca am ajuns prea devreme.
De ce sa nu stau eu acasa la caldura, uitandu-ma pe TPU sau la tv? raised eyebrows
Aceasta este intrebarea!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Doar in pauze.Sa fur pachete

Răspuns utilizator avertizat
| cretzufinish a răspuns:

Ca de acolo vin banii happy

| uǝʞɔıp a răspuns:

Pentru a rade de profesori

| CoMyYySiAtat a răspuns:

Nu stiu despre restul, dar va zic eu daca sunteti in cea mai rautacioasa, nesimtita si fitoasa cls, nu va ganditi numai la defecte ca-i tare ba! Aduc baietii petarde, arunca cu corn si lapte pe geam si fiecare ora de romana ( o facem cu diriga ) se transforma in dirigentie si uita sa ne dea teme!

| Vulvatron a răspuns:

Da imi place, cum imi place ungaria rolling eyes

| bogdan_7896 a răspuns:

Pai la scoala eu fac ce vreau, sunt si fete, ce imi mai trebuie?

| MaimoSH a răspuns:

Ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi place. Desi e la "T/A", nu e amuzant.
Trezirea e la ora 6. Afara sunt -5°C.
Iar ma culc la ora 0, iar ma trezeste bunica dupa 6 ore dulci (si cu nervii de rigoare, ca nu se poate altfel)
Apoi...mananc, beau, merg la toaleta, bag placa in priza (eram tentata sa spun altceva, tot legat de placa, ca-i ia o gramada de timp sa se incalzeasca. Nu ma pot duce cu bretonul ala ondulat la munca, e penibiiil)
imi fac ghiozdanul, scot mancarea de ieri, caut hainele ideale si nu le gasesc niciodata apoi fug cu castile urlandu-mi in urechi spre statia de tramvai. Pic de cateva ori pe gheata, dar n-are nimica, e normal sa cazi si sa te doara posteriorul toata ziua, atunci de ce mai e expresia aceea folosita cand nu iti pasa?
Ajung in statia de tramvai. E acolo, dar nu deschide portile, fir-ar al dracu` ca stau la capat. Si in frig!
Deschide siii...oh, surse de caldura functionale odata pe luna, dar e bine, e caldut si neaglomerat.
Dupa 6 statii de visare si timp de a motai, ajung. Plina de chef de viata, apas intr-o sictireala butonul si ies din tramvai.
Trec prin noroi, ca alt loc unde sa lucreze la strada n-au gasit, numai pe trecerea de pietoni. Si de acolo, stii tu. Colegi, profi, exercitii, ore, pauze, toate plictisitoareee...
Da, imi place scoala! :X

| alina141619mm a răspuns:

Pei 1, scap de maicamea si restul
2e ca sicum as sta afara adc sunt toate fetele si baietii cu care ies afara si si in timpul orelor mai iesim big grin
3BAIETIII mai mari
4pot sa port tocuri ca in cartier e penebil sa iesi cu toace
5orcum scola nu se face doar ca trebuie sa pleci de acasa so sa te intorci de acolo si eventula sa obtyy niste note cu un zambet fragut
6...e caterinca rau nu-s mie-mi place abia stept san ceapa sa-l vad pe colegule nou care defpt e vekiwinkingim facc si eu ocuupatye