| robertdiumea111 a întrebat:

Am o întrebare

As dori sa vizitez Londra, știu ca de cand a iesit din UE Marea Britanie ca acum trebuie sa ai viza pentru a sta mai mult de 6 luni eu merg strict in scop turistic la iubita, ce acte sunt necesare? Te întreaba cv la aeroport la ei când ajungi? am înțeles ca sunt foarte multe cazuri in care au fost întorșipoate ca au fost și au muncit acolo au mers in România și tot asa precizez ca eu nu am mai fost pana acum in Anglia este prima data și vreau sa vizitez cu iubita, voi sta la ea nu stiu imi este frica sa nu fiu respins. Dacă este cineva care a fost doar strict turistic de când a ieșit din UE sa ma ajute va rog frumos! Thx

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi pentru 5 luni si 3 saptamani.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de pasaport. Dacă nu mergi acolo la munca sau sa stai mai mult decât e permis pentru turiști nu ai nicio problema

| haileewatson a răspuns:

Iti trebuie pasaport ca sa intri in UK ca turist. Te intreaba cat stai si care e scopul vizitei.

| Holiday a răspuns (pentru haileewatson):

"Te intreaba cat stai si care e scopul vizitei."

Te intreaba pe naiba. De fapt prin aeroporturi nici nu interactionezi cu personalul din vama. Pentru cetatenii UE, dar si din alte tari (SUA, Australia, Japonia, etc) exista porti ineligente unde iti scanezi singur pasaportul si esti identificat automat.