| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce rută mai scurtă cu avionul știți până în America de Sud?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde pana unde?

| BiraSorina explică (pentru suntserios):

Vreau o ruta unde zbori cu avionul doar 2 ore până în Houston!

| johnnny123 a răspuns (pentru BiraSorina):

Tu înțelegi ce spui? Pentru că noi nu...

1. Ce legătură are Houston cu America de Sud?
2. O rută are nevoie de cel puțin un punct de pornire și un punct de sosire. Așadar, de unde vrei să pleci și unde vrei să ajungi?

| Sekim a răspuns (pentru BiraSorina):

2 ore? Houston, Texas in America de Sud? rolling on the floor. Din Londra pana in New York numai avioanele Concorde faceau cam 3 ore si erau avioane cu motoare supersonice. Cu ce vrei sa mergi in 2 ore din Europa ( ca banuiesc ca aici esti ) pana in America? E absolut imposibil. Avioanele Concorde oricum nu mai sunt utilizate astazi, deci nu ai cum sa faci 2 ore nici daca platesti 1 mil $ pe bilet. Si cum adica :,, ce ruta mai scurta stiti ". Tu iti iei bilet de acolo de unde iti e tie cel mai aproape si mai ok la bani.

| suntserios a răspuns (pentru BiraSorina):

Din Atlanta Georgia zbori doua ore până în Houston. Buna ruta?

Totuși nu înțeleg întrebarea inițială despre America de Sud, apoi vii cu Huston.

| Yuoia a răspuns (pentru BiraSorina):

"Vreau o ruta unde zbori cu avionul doar 2 ore până în Houston!"
Cred ca ai uitat sa mai tastezi o cifra.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu există rută scurtă până în sud-estul SUA, în Texas. Drum direct București și New York, nu există, din ce știu, iar un drum doar până la New York, cu escale poate dura și 12 ore.