| StreetZm a întrebat:

Buna seara!
Deci recent am venit din europa(Germania) cu pașaport biometric și am stat peste termenul de ședere de 3 luni.
Acum doresc sa plec intr-o vacanța in Egipt și ideea este ca mai am un pașaport biometric care nu este anulat simestru valabil.
Poate apărea careva probleme la aeroport?(mentionez ca am primit doare documentele necesare pentru vacanța )

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Ai doua pasapoarte?

| StreetZm explică (pentru darrio2007):

Da

| darrio2007 a răspuns (pentru StreetZm):

Numai James Bond avea mai multe pasapoarte.
Dar tu nu esti James Bond. Las-o mai incet că pute!

| StreetZm explică (pentru darrio2007):

In Republica Moldova este permis sa ai 2 Pașapoarte Biometrice, nu 2 cetățenii

| darrio2007 a răspuns (pentru StreetZm):

Nu cred.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum spanac sa ai doua pasapoarte? emise de aceeasi tara?

Treaba cu sederea de 3 luni in UE nu intereseaza pe nimeni, niciodata