| randomsong14 a întrebat:

Bună, TPU! Am o nelămurire.
Am un ID de elev la CFR, care îmi oferă gratuitate la orice tren CFR la clasa a 2-a. Mereu când călătoresc trebuie sa am și carnetul de elev vizat la mine, sa arat faptul ca sunt elev.
Dacă acum termin clasa a 12-a, iar pe ID ul de elev scrie ca este valabil pana pe 30 septembrie 2022, voi mai putea folosi acest ID ținând cont ca termin liceul? Va trebui sa dau carnetul de elev sau cum trebuie sa fac? laughing
(Cel mai mult ma interesează dacă îl voi mai putea folosi pana la data de 30 septembrie, asa cum scrie pe el)

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, poti sa il folosesti pana la acea data. Carnetul de elev iti ramane tie.

| RxTx a răspuns:

Tu poți folosi carnetul până la expirarea lui!
Mi-aș pare că este proprietatea ta sa că nu cred că o să ți-l ceară ia nimeni!

| euphoric a răspuns:

Da, îl mai poți folosi. Și eu țin minte ca l-am folosit pana a început următorul an școlar de după cel in care am absolvit eu. Adică am terminat pe 21 mai și următorul an școlar începea pe 13 septembrie. Pana la data aia de 13 septembrie am putut sa-l folosesc.

| euphoric a răspuns (pentru euphoric):

Rectific, am terminat pe 4 iunie, nu stiu de ce tineam minte ca a fost in mai laughing) iar următorul an școlar a inceput pe 12 septembrie. Oricum nu conteaza datele, ti-am spus doar ca sa îți faci o idee.