| Denisbog a întrebat:

Buna ziua, am vrut sa trec vama spre Ucraina si m-a intors inapoi pentru ca nu am asigurare auto cu acoperire si pe Ucraina.

Am intrebat brokerul si mi-a zis ca trebuie sa ii specific cand am facut RCA-ul. Alti brokeri cer sa cumperi si RCA impreuna cu cartea verde. Vreau sa plec zilele astea in Ucraina, este vreo varianta sa imi pot face asigurare pe 15 zile pentru Ucraina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, discuta cu brokerul ala, ca el este cel mai in masura sa-ti spuna ce ai nevoie.

| Denisbog explică (pentru Violleta2022):

*trebuia sa ii specific cand mi-a facut* - Adica nu poate face

| Denisbog explică (pentru suntserios):

Acolo spune de cei din Ucraina care isi pot face pentru a intra in Ro. Stiti daca este optiune si invers?

| suntserios a răspuns (pentru Denisbog):

Mda, scuze. Nu am citit atent. Bănuiesc că merge și invers, dar nu sunt sigur. Știi că pentru alte țări se poate gen Macedonia. Poți eventual să dai in tel la poliția de frontieră

| Denisbog explică:

*trebuia sa ii specific cand mi-a facut*