| anonim_4396 a întrebat:

Cand plecati in vacanta si trebuie sa schimbati valuta, unde considerati ca este mai sigur sa schimbati, in aeroport sau in oras, la banci sau la exchange office?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In tara, schimb intotdeauna la banca (sunt un pic paranoica si mi se pare mai sigur). In strainatate incerc tot la banca desi am avut in multe tari dificultati (ore tarzii, orase necunoscute, banci inchise si mult mai rare ca in Romania).

| MisterKat a răspuns:

La banca e cel mai sigur, poti incerca la o banca de stat, in cazul Romaniei - CEC-ul sau BCR/BRD sau o banca mai serioasa care are prestanta, nu la orice banca aparuta la un parter de bloc...
La exchange office e groaznic, la mine cel putin in oras, pe Republicii(In Brasov) sunt o gramada de smecheri care te insala la bani! Deci in niciun caz la exchange office, la aeroport e nasol pentru ca profita de tine, esti stresat, grabit si nu mai ai timp sa fii atent la curs si banii pe care ii primesti...

O seara buna!

Daniel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Întotdeauna la bănci, niciodată în alte locuri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oriunde dar sume mici afara pentru ca niciodata nu stii cine se afla in spatele tau, va portionati banii, ii puneti in diverse locuri, ciorap, sacou pe interior, sutien (nu glumesc ), buzunar interior al pantalonilor, prietenei mele i s-au cerut toti banii dupa ce a primit de la un bancomat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu schimba la aeroport ca te mananca aia.
La banca schimba... e cel mai sigur...aeroportul trebuie sa il excluzi din start.

| LoryM22 a răspuns:

Exchange office de obicei este mai bine in oras.

| Ursulet a răspuns:

In oras, la banci.