| PicosMarian a întrebat:

Cate pachete de tigari se pot lua in geanta de mana? Dar in bagajul de cala?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de situatie si de la o firma la alta. Dupa situatie: daca vrei sa iesi din UE n-ai voie cu mai mult de un cartus de tigari. In avion la o firma ( eSky) de exemplu ai voie sa iei un cartus in bagajul de mana, si un cartus in bagajul de cala. Dar poti face asta doar daca zbori in UE. Daca iesi din UE se aplica regula cu un cartus per total.

3 răspunsuri:
| Silviullet a răspuns:

4 in total, nu contează unde le tii, bafta.

| CassiCass a răspuns:

Eu stiam ca poti lua un bax. Un cartus/persoana.

| pisoiu2123213 a răspuns:

2 pachee in genta de mancare si 2 caruse la tine in bagaj dar eu cand merg in afara imi eu 15 caruse si le dau la omeni din autocar sa le tina pana trecem