| DieterBortscher a întrebat:

Salut TPU!
Intre SUA, Canada, Australia, in care dintre aceste tari se poate obtine mai usor viza:
-turistica
-de lucru
-permanenta
Mai pe scurt, in care dintre aceste tari se poate ajunge mai usor din punct de vedere al vizelor?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Canada are toleranta, restul e poveste. America ofera cardul verde la suma de 10.000$ valabil 20 de ani.

| Lukasssz a răspuns:

Canada.
Btw, in 2021 cei care au avut vize turistice au primit si vize permanente.

| DieterBortscher explică (pentru Lukasssz):

E un motiv pentru care sunt atat de primitori? Din cate stiu Canada e o tara in care daca te descurci si te adaptezi stand acolo poti sa traiesti bine.

| Lukasssz a răspuns (pentru DieterBortscher):

Da exista un motiv. Este a doua cea mai mare tara din lume si are doar 38-39 milioane de locuitori.Deci vor sa o populeze.

| mgtow a răspuns (pentru Lukasssz):

Mam intrebat de ce e usor sa mergi in Canada? Cica au scos vizele pentru romani, au drept de munca.

| Brizbriz a răspuns:

Canada, restul au niste legi extreme anti-imigrare