| ASMA14 a întrebat:

Salutare atpu, am si eu o problema.Am vrut sa fac o rezervare la mare pe booking si mi-au retras banii de pe card dar rezervarea nu a fost facuta (zic ei datorita unei defectiuni tehnice). Problema e ca zic ca imi returneaza banii in 14 zile desi in notificare scria ca in 24 de ore, iar mie mi se termina concediul deja atunci. Datorita lor nu voi mai pleca in concediu, unde pot sa le fac o reclamatie?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data suna la booking, au un suport destul de ok si iti pot rezolva problema mai repede decat cu reclamatii si alte

| ASMA14 explică (pentru suntserios):

Am sunat, le am explicat problema si mi-au spus ca nu ma pot ajuta cu nimic. Le am. spus ca le fac si reclamatie la anpc si mi au spus ca regreta dar nu ma pot solutipna mai devreme

| suntserios a răspuns (pentru ASMA14):

Si la anpc ce le zici? ca 14 zile e termenul legal in care iti pot da banii, adica nu incalca nicio lege

| ASMA14 explică (pentru suntserios):

Imi pare rau dar asta e termenul lelgal atunci cand anulezi o rezervare si trebuie sa-ti restituie banii, nu cand iti ia banii si nu fac rezervarea.Plus ca in notificare mi au spus ca mi primesc banii inapoi in 24 de ore ca mai apoi sa spuna ca in 12 zile

| suntserios a răspuns (pentru ASMA14):

Dar le ai cerut sa iti ofere alta cazare la acelasi pret in zona?

| Yuoia a răspuns:

Oare a cata teapa booking e asta? Chestia e ca devin tot mai dese. Si lumea tot nu se lecuieste.

| StoicAnalysis a răspuns:

Anpc

| UserRo10 a răspuns:

Mergi la chatul cu booking si explici. Teapa nu iei. Sunt prea seriosi. Banii vor fi rambursati, dar nu imediat

| ASMA14 explică (pentru UserRo10):

Am explicat, ma pun sa astept termenul lor..Ideea e ca e vorba de banii mei de concediu, altii nu am sa mai plec si asa si pe aia am reusit abia sa ii pun deoparte deoarece mai am si alte cheltuieli