| Pianistul2011 a întrebat:

Salutare,dati-mi niște idei de mers la mare cu un minim de finanțe.Adica sa dorm pe plaja,sa mănânc de la alimentara ceva gen, salam cu paine laughing.Nu am eu bani de vacanta, dar vreau măcar copiii sa vadă marea pentru prima data. Vorba este de doi adulți și doi copii 12-14.

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca e vorba de copii, e cam riscant sa dormi pe plaja. Un minim de finante in cazul tau, ar fi sa ai macar bani de transport, cazare si alimente pe care sa le cumperi pentru a le manca in cazarea cumparata. Deci daca ai copii, fara cazare nu e recomandat sa dormi pe plaja. Ai putea sa mergi cu cortul daca ai sau daca ai de la cine imprumuta ( unul de 4 persoane ), dar e riscant pentru ca exista hoti la plaja care pe asta se axeaza. Pe turisti care stau la cort sau dorm pe plaja efectiv.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cortul
in septembrie cand e mai ieftin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu un cort.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai bani stai acasa chinui copii sa dormi pe plajă, ei o sa vrea suc inghetata nu salam cu paine vara la 40 de grade sa faci toxiinfectie alimentara, ca sa mergi la mare ai nevoiie de 2000 de lei. Fara 2000 de lei nu ai ce cauta la mare, camera de hotel costă mincarea la fel, daca mergi cu masina costa benzina si taxe de drum.

| dullcat a răspuns:

Poate ar fi mai ieftin sa mergeti in alta tara.Iar decat paine cu salam mai bine o salata cu branza, rosii etc. si niste fructe(seara sunt reduceri la kaufland si altele), iar la amiaza o ciorba in oras.Nu e asa greu sa iei niste boluri +o tava de inox si un fund pe care sa tai paine si tot ce mai trebuie pentru a face rapid ceva dimineata si seara.

Mie imi placea in perioada facultatii sa iau de la categoria patiserie din kaufland paine cu seminte sau ceva dulce la jumatate de pret(dupa ora 9 daca imi aduc bine aminte) si sa mananc dimineata cu kefir.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai zi si DE UNDE vrei sa pleci ca sa ajungi la mare, ce mijloace de transport proprii ai, daca e cazul, si ce buget poti aloca pentru asa ceva. E posibil sa ai alternative mai misto litoralului in apropiere...

| johnnny123 a răspuns:

Dacă vrei doar să vadă copiii marea și nu ai bani pentru mai mult, atunci de ce nu vă duceți dimineață, vedeți marea și vă întoarceți seara acasă?

Nu are niciun sens să-ți supui copiii la a dormi pe plajă și a mânca pâine cu salam doar ca să vadă marea. Crezi că e vreo mare plăcere să fiți treziți la 3 dimineața de gardienii publici și goniți de pe plajă, iar apoi să dormiți pe vreo bancă în parc sau în gară? Ce amintiri sunt alea pentru copii?

| 48deOre a răspuns:

Nu expune copii la asa ceva, stati acasa
Anul viitor te gandesti din timp la copiii tai si le asiguri o vacanta decenta, nu dormit in cort pe langa toti drogatii