| Alexandruuu2709 a întrebat:

Unde este mai greu sa ajungi, în SUA sau în Canada? Dar practic nu prea are logica ce am întrebat ca daca o luam asa Canada e în America.

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și Canada și SUA sunt ambele in America.

Ca și turist e mai ușor de ajuns in Canada că nu ai nevoie de viza.

| Alexandruuu2709 explică (pentru suntserios):

NU AI NEVOIE DE VIZA PENTRU CANADAA?!? Deci nu cred… pai si daca vreau sa ma duc în Canada ce trebuie sa fac atunci? Sa mi iau bilet de avion si gata?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Alexandruuu2709):

Cetățenii români care călătoresc în Canada pe cale aeriană, în scop turistic, de afaceri sau pentru vizitarea unor rude/prieteni, pentru șederi neîntrerupte de până la 6 luni, trebuie să solicite și să obțină, în prealabil, o autorizație electronică de călătorie (Electronic Travel Authorization – eTA

Atât ai nevoie

| Alexandruuu2709 explică (pentru suntserios):

Pai si ce este aia o autorizatie electronica de calatorie? Poti sa explici te rog? Si îti dau funda

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Alexandruuu2709):

E ca un fel de viza dar care se obține online și pe loc și teoretic se acorda tuturor

| darrio2007 a răspuns (pentru TornadoIDS):

A zis ca este in America nu in SUA.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu bani si VIZA de TURIST poti ajunge oriunde in lume!

| vreausastiusieu a răspuns:

Canada e in continentul nord-american. Nu confunda continentul cu SUA careia romanii ii spun scurt "America". Sunt tari diferite, cu legislatii diferite. Mai mult, "americanii" (locuitorii SUA) au nevoie de viza ca sa intre in Canada.

| Alexandruuu2709 explică (pentru suntserios):

Si unde online trebuie sa aplic pentru asta?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Alexandruuu2709):

Nu știu. Nu am fost in Canada. Da și tu un search pe google.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru vreausastiusieu):

Eee hai

For tourist visits to Canada of less than 180 days, U.S. citizens do not need visas.
Canada International Travel Information

| Drake21 a răspuns (pentru TornadoIDS):

E o tara tare canada, nu vad de ce s ai facem cacati?

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Leonard Doroftei si a deschis sala de box in canada, daca ajung ma bag la 1v1 cu campionul nostru mondial