| IceCreamDoll a întrebat:

Am o problema. I-am dat fondul scolii si clasei unei colege, casiera clasei, dar acum nu imi mai da restul. Am vorbit cu ea trei zile consecutiv, si tot ea facea fite sa nu o mai deranjez. Dupa ce i-am zis sa ma lase pe mine sa schimb banii, a zis ca nu poate pentru ca nu are lista pe care sunt trecuta. Am fost la diriginta si i-am zis, a zis ca vorbeste cu ea, dar nu vad nici un rezultat. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| AccesoriiAli a răspuns:

Dai doua palmi si spune-i sa iti dea bani inapoi eu am fost sefa clasei am adunat banii asa cum zici uh de fondu clasei, eu nu am facut asa cu eii va recomand sa luati bani de la ea sa puneti pe altcineva sa stranga banii asa o facut o colega de-a mea a adunat ea bani pentru bac si albume foto.ea o plecat din tara tot cu bani nostri asa ca va recomand sa luati bani de la ea sa puneti pe altcineva poate ti-am fost de ajutor ciao happy

| anca94maria a răspuns:

Uita de bani daca vezi ca nu se poate. Esti singura sau mai sunt si altii din clasa ta in aceeasi situatie? Pana la urma gandeste-te ca toate trec si nu se imbogateste nimeni cu banii aia. Tu sa fii sanatoasa happy

| IceCreamDoll explică (pentru anca94maria):

Nu e vorba de o suma modica, asta e problema. Totusi ceea ce ma deranjeaza este ca eu, si mai multi colegi consideram ca ea cheltuie banii pe care ii primeste de la noi, de asta nici nu imi poate da rest.

| anca94maria a răspuns (pentru IceCreamDoll):

In ce clasa esti?

| anca94maria a răspuns:

Daca nu esti a XII-a mai ai timp big grin sa nu ii mai dati bani si cand trebuie sa platiti ceva la scoala spuneti dirigintei sau profesorului respectiv ca sa ia banii de la ea...ca ea are banii vostri happy