| Infinity7 a întrebat:

As vrea foarte mult sa ma ajutati cu o problema. Sunt indragostit de o colega de clasa dar este aproape imposibil sa ii spun ce simt deoarece ea este o fata frumoasa si populara, iar eu nu ma consider potrivit pentru ea, chiar daca ne intelegem foarte bine si vorbim. De multe ori am impresia ca eu pentru ea sunt doar un alt baiat cu care vorbeste si atat. Motivul pentru care nu vreau sa ii spun ce simt e legat de faptul ca mai mult ca sigur m-ar refuza intr-un mod politicos, iar eu nu vreau sa imi irosesc sansa. Dar nu ma pot gandi decat la ea...

Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, faptul că ea e "populară și frumoasă" nu are nicio relevanță. Atâta timp cât ți la ea, crede-mă, ești potrivit, dar asta e o altă poveste.
Mereu am fost de părere că trebuie să riști multe în viață, chiar dacă vor fi consecințe, pentru a fi fericit, iar totul depinde de tine dacă vrei s-o faci sau nu.
Iar pe de altă parte, faptul că o să-ți consumi "șansa" nu e problema atât de gravă în comparație cu ce-o să se întâmple după, gen dacă o să vă mai comportați ca înainte, dar asta știi doar tu, fiind colega ta.
Ceea ce vreau să spun e
Do it.
Indiferent de consecințe.
Ce rost are să simțim chestii, dacă nu putem recunoaște asta?
Și, poate, cine știe, o să fie ceva pozitiv.
Baftă; 3

| Infinity7 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, m-a ajutat enorm de mult răspunsul tău, cred că în sfârșit știu ce voi face! happy

3 răspunsuri:
| JetBlueJet a răspuns:

"Povestea" asta a ta, imi suna ca una din filmele americane

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ce film? o.0