| LauraaBlack a întrebat:

Am de făcut un interviu pentru revista şcolii, primarului. Ce fel de întrebări să-i pun?

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Poți să îi pui întrebările:
1. "Cum ați descrie în cinci cuvinte orașul (în care locuiești tu)?"

2. "Care este, în opinia Dumneavoastră, cea mai importantă realizare din funcția de Primar al orașului (în care locuiești)?"

3. "Aveți în oraș un loc preferat, sau mai bine zis un loc care definește cel mai bine orașul (în care locuiești)?"

4. "Vă mai amintiți ce doreați să deveniți după terminarea liceului, ce planuri de viitor aveați?"

5. "Dacă nu ați fi fost Primar, în ce alt domeniu ați fi dorit să profesați?"

6. "Imaginați-vă că sunteți un turist străin și vizitați (orașul în care locuiești), ce v-ar atrage atenția?"

7. "Sunteți admirat, sunteți și contestat, funcția Dvs. oarecum permite oamenilor să fie critici, ce le transmiteți?"

8. "Dacă ați fi un simplu cetățean, ce calități credeți că ar trebuie să aibă un primar?"

9. "Au tinerii posibilitatea de a se dezvolta în (orașul în care locuiești tu)?"

10. "Fiecare persoană se formează în viață după un sistem de valori și de principii, care sunt principiile după care vă ghidați Dumneavoastră?"

Sper că te-am ajutat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebal cand scapa de caini comunitari, cand asfalteaza, cand face canalizare la periferie, cand infiinteaza case de batrani, ce face cu banii europeni.

| Ubba24 a răspuns (pentru suntserios):

Extraordinar!