| anonim_4396 a întrebat:

Ca orice fata.cu deceptii amoroase.as avea nevoie de putin "ajutor".
In urma cu 2 ani vorbeam tot timpul cu un baiat pe mess, ma ajuta mult in legatura cu problemele de familie, cu niste prieteni. etc. Vorbeam des, comunicam prin mesaje, cand ne intalneam zambeam amandoi. El nu prea a avut prietena. iar eu da (si stia asta). Bineinteles am realizat tarziu ca simt ceva pentru el, desii nu vroiam sa recunosc asta, deoarece mi se parea urat...Ne-am racit de 1 an, cu toate ca atunci cand ne intalneam ne bagam in seama, zambeam.etc.In octombrie mi-a dat un mesaj, cu o introducere cam aiurea. iar subiectul era daca are sanse la mine. evident ca i-am spus ca nu ne cunoastem prea bine.ca eu sunt mai diferita de fel, complicata.

Si a ramas sa iesim o seara, am iesit. iar pe urma era sa iesim iar. Dupa vreo luna, m-a intrebat ce fac, i-am spus ca ' bine, de afara'. cu cine ai fost? pai cu X... mi-a spus aa, de mine ai uitat... I-am spus n-am uitat dar ti-am spus sa iesim intr-o zi si n-ai vrut, iar el mi-a spus 'pai eu asteptam sa-mi zici iar tu'

Ideea este ca nu stiu cum sa procedez.lui ii plac mai multe fete banuiesc, ca tot timpul da likeuri la fete pe facebook, si are multe prietene.tot ce vreau este sa se intample ceva diferit, si nu stiu cum sa fac.sa astept un miracol?
Mentionez ca au fost fost faze, cred ca de 'apropiere a destinului, la un bal.'
de exemplu. ' am intrat odata cu el desii nu venisem amandoi, am alunecat peste el, pe scari, etc)

Eu una n-as vrea sa-i dezvalui sentimentele mele, deoarece stiu ca mi-ar spune ceva gen 'hai sa fim impreuna' deoarece s-ar mandrii la prietenii lui pentru ca n-a avuut de mult o prietena.si ar fi ceva aiurea.

Niste sfaturi sincere, va rog?

Răspuns Câştigător
| ali_8949 a răspuns:

Ceea ce faci pe net, e total diferit de ceea ce faci in viata reala!
Daca vrei sa fi cu el, nu te gandi la prea multe aspecte ca asa nu ajungi la nici o solutie. Acuma nu cred ca se intampla fix sa se laude cu tine la nu stiu ce prieteni cand oricum se va vedea ca este cu tine, cand se va intampla! Daca simti ceva pentru el si vrei sa fi cu el, fa-o acum cat inca se mai poate gen: bate fieru cat e rosu. Ca apoi poate nu va mai simti nimica pentru tine sau va gasi pe alta fata si vei ramane cu buza umflata!
Gandeste-te bine cum vrei sa faci acum, ca pare ca e ultima suta de metri si ca timpul nu asteapta pe nimeni. Fa ceea ce simti si daca nu va fi sa mearga relatia, sa fi macar multumita ca ai incercat, decat sa fi tinut in tine sentimentele! Nu te gandi la rau si zambeste!
Uneori e bine sa faci ceea ce simti! Numai nu in graba!

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,intreaba-l care e faza cu fetele, daca place pe cineva. Si daca se mandreste, ce? Se mandreste cu tine in primul rand.Incearca sa-ti dai seama daca el tine la tine cu adevarat, sau daca considera asta doar o joaca.

| MenInShadow a răspuns:

Fi antena. Noi barbatii suntem prosti.Si punct. Mai ales in iubire. De fapt la asta zic eu ca suntem prosti.
Voi aveti impresia ca va citim gandurile, si ca stim daca ne placeti sau nu, ei bine nu va citim gandurile, si cand bateti unele apropouri pe care nu le intelegem, si le intelegeti doar voi fetele ne bagati in ceata complet, ca si i-ar zice un barbat unei femei "Hai sa smotocim veverita" stii tu in ce sens, fix in fata unui copil, pai ala incepe sa planga ca nu-i arata si lui "veverita"...
Asa e si cu noi. Daca nu ne spui pe fata suntem ca lemnu nu ne prindem.
nu stiu dc nu ar trebui tu sa te mandresti ca el se mandreste cu tine? Daca el a tinut pana acum la tine, inseamna ca te place mult. Si chestia cu "s-a racit de 1 an", normal, stii vorba aia, ochii care nu se vad se uita.
Bine nu si in cazul asta, dar tot vazand ca nu-i dai atentie, a crezut ca nu-l placi, si poate de asta se poarta asa.
Cel mai bine te sfatuiesc eu sa-i dezvalui sentimentele tale ca sa nu-l pierzi, poate baiatul este foarte de treaba si te v-a trata foarte frumos, desii zici tu ca este cam urat, fata de unul frumos care te v-a trata oribil.
Amintestei de mesajul care ti l-a trimis, si spune-i ca te-ai gandit mai bine, si poate ca ar avea sanse dar sa te convinga.
Si ii poti spune sa tina secret relatia voastra.
Miracolele apar, si eu cred in ele, dar trebuie si tu sa contribui putin nu vin asa singure, decat rarwinking

| Andrusca1497 a răspuns:

Pai pana la urma tu ce vrei sa-i arati sau nu ca il placi?batting eyelashes

Ca un miracol asa peste noapte slabe sanse sa apara... oh go on

| anonimcusangenegru a răspuns:

Fă ce iti spune inima daca il placi spune-i ce simti.Iar daca se va lauda e normal asa sunt toti baietii e tipic lor sa se laude cu prietenele...