| alessia a întrebat:

Care e diferenta dintre un tampon si un absorbant?thinking am vazut undeva ca scria " e mai bine sa folosesti un tampon cand faci sport decat un absorbant" >>thinking

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Tamponul se introduce in vagin si actineaza din interior iar absorbantul se pozitioneaza pe lenjeria intima si actioneaza din exterior. Sincer iti recomand sa folosesti absorbante mai ales daca esti inca virgina ar putea fi dureros daca nu il introduci corect. Funda? Te rog. Mersi!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tamponul ramane acolo inauntru si absorbantul cand fugi se poate misca si poate il scapi pe acolo cine stie unde.

| annaloveanna a răspuns:

De obicei tampoane li se spune ob-urilor(cele care se baga in vagin), iar absorbante sunt cele always (care se lipesc pe lenjeria intima).
Este bine sa le folosesti pe amandoua daca vrei deoarece esti mai protejata.Si da, este mai bine sa folosesti un tampon cand faci sport deoarece acesta este mai comod atunci cand faci sport!

| oOAndreeaOo a răspuns:

Tampon:. Bucată de vată sau de tifon sterilizat, care se aplică pentru oprirea hemoragiei sau absorbirea puroiului.
Absorbant:Care are proprietatea de a absorbi lichide sau vapori

Diferenta este ca un tampon este mult mai bun deoarece este mai flexibil, usor, comod si retine mai multe lichide ( este foarte bun atunci cand faci sport), iar absorbantul chiar daca seamna cu un tampon nu are aceleasi proprietati, deoarece te poti irita, nu retine multe lichide si in plus daca faci multa miscare este incomodsi neplacut. Sper sa-ti fie de ajutor raspusul meu.

| NinelGuevara a răspuns:

Absorbantul se lipeste pe slip (chilot) cu ajutorul aripioarelor...iar tamponul se introduce in vagin happy

| pysybum a răspuns:

Tampon=o.b.
absorbant=alwayslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tampoanele sunt interne(nu iese sangele afara)iar absorbantele le pui pe slip.;):D
Intra pe http://www.noifetele.ro/

| Stepzzzy a răspuns:

Tamponul e ala care te desvirgineaza adica o.b si absorbanthul e ala de push pe chiloth oh go on adica always oh go on tongue