| Iuliagabriela12 a întrebat:

Heloo,azi când mă spălăm de tata am văzut un fir lung de par ce creștea de pe fata acolo având un fel de pată maro/aluniță și ieșea de acolo un fir lung negru am încercat să-l scot cu penseta da am reușit să scot firul dar fazai că nu știu de ce mi-a ieșit pe fata.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu stii ce este ai grija sa nu o rupi!

| Violleta2022 a răspuns:

NU se scoate frul din alunita, se taie cu forfecuta de la suprafata, dar NU se smulge si nu se atinge deloc alunita, ca poate sangera.

| dullcat a răspuns:

Buna.Intre pete si alunite este de obicei o distinctie clara.Ai grija daca e cea din urma optiune, e posibil sa o deranjezi prin smulgerea acelui fir de par, in mod constant, si nu doresti ca alunita sa isi schimbe caracteristicile( forma, culoare, textura, marime) fiindca asta poate reprezenta un pericol.Cine stie ca are din astea pe corp trebuie sa le monitorizeze mereu.

| Furnicuta000 a răspuns:

E foarte comun sa creasca par pe alunite, nu te speria

| Alfheimr a răspuns:

Asteapta sa iasa soarele ala puternic si arde-ti alunita cu lupa