| forever4you a întrebat:

La mine in scoala este un profesor de vreo 50 si ceva de ani si el fumeaza si bea este vai de capul lui...ba chiar unii copii au fost transferatii la alte scolii pentru ca de la dansu nu invatau nimic... ei bine pe langa faptul ca nu face nimic bine se da la eleve.la elevele de la clasele V-VIII si ne apuca de sani, de fund inclusiv pe mine si alte eleve, doamna directoare l-a vazut de mai multe ori si nu i-a zis nimic, eu nu vreau sa-i spun mamei pentru ca imi este rusine si nu pot insa azi o eleva i-a spus mamei sale de asta si mama prietenei mele vrea ca sa vorbeasca cu parinti elevelor si sa faca ceva impotriva lui, sincera sa fiu si eu m-am saturat sa puna mana pe mine, dar nu pot sa-i spun mamei nu stiu de ce imi este jenacrying

Va rog ajutati-ma! Fundaaa

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Mama este cea mai apropiata fiinta de copilul ei, nu trebuie sa iti fie rusine de ea nicicand! Acest "profesor " nu are ce cauta printre voi, stopati asemenea manifestari ce va jignesc! De ce ii tolerati printre voi si nu ii dati in vileag, sa ii cunoasca toti din jurul lor, chiar nu va inteleg! Treziti-va si luati pozitie, sa primeasca ce merita! Betivii si mitocanii, nu au ce cauta in randul celor ce va predau lectii despre viata, jos cu ei! Curaj si numai bine, Lucien.

9 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Buna. Te pot intelege ca iti este jena sa ii spui mamei tale dar asa cum au spus si ceilalti nu e ok - mama ta ar trebui sa iti fie prietena si confidenta pentru ca nimeni nu va fi NICIODATA mai interesat de binele tau decat ea.
Nevertheless, o alternativa ar fi savorbiti colegii din clasa si sa-l filmati cu telefoanele apoi sa va duceti la directoare si sa-i spuneti ca daca nu face ceva, trimiteti la stiri. De obicei nimic nu-i inspaimanta mai tare pe directori decat Protv-ul happy.

PS: daca proful de care vb e fix ala de romana, se explica si alte chestii happy

| Gentiana a răspuns:

Fa-ti curaj si spune`i,altfel nu vei rezolva nimic. Poate ca acel om o va tine tot asa daca nu se vor lua masuri. Daca se pun impotriva mai multi parinti, poate va fi inlaturat din scoala cu asemenea comportament.
Fa-ti curaj si spune`i mamei tale, pentru ca alta varianta nu poti avea.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Sper ca iti dai seama ca este ceva grav...in primul rand du-te la directoare neaparat sa ii zici ce se intampla, in al 2 lea rand nu ar trebui sa iti fie rusine de mama ta, mai bine ii zici, si daca nu ai curaj sa te duci singura la directoare strangetiva mai multe din toate clasele cu siguranta nu o sa treaca cu vederea

| Robert a răspuns:

Ii poti spune mamei fara nici-o jena.Cred ca mai degraba este rusinea.

| oollyyoo a răspuns:

Pune-i PUNCT. Si spune-le parinitilor nu are rost sa ai un profesor "dement" si "ipotent" ca ala

| ForeverForYou a răspuns:

Ar trebui sa ii spui mamei tale ca asa ceva nu se intampla in scoli si mai ales ca ii prof nu stiu dar nu ar trebui sa faca asa ceva cred ca ar trebui sa fie concediat si sa se ia masuri nu stiu ce alceva in primul rand spune-i mamei tale si o sa vezi ca sa faca ceva mama ta nu trebuie sa-ti fie rusine in al doilea rand spune-i directoarei ca fi sigura ca o sa-l dea afara din scoala ca nu se poate sa vina beat la scoala nu-i normal ii dement de-a binelea daca face asa ceva

| Florinika a răspuns:

Buna, cred ca toti au dreptate, da recunosc ca si pe mine ma prinde un baiat la mine la scoala dar e coleg cu mine si e cam nebunatic, dar un profesor, nu cred ca nimeni nu ar fi de acord ca un profesor sa violeze viata personala a elevelor si cred ca trebuie sa ii spui mamei tale, dar daca iti i-ei telefonul la scoala, si vrei sa ai si dovezi la-ti putea denunta doar facand 2-3 poze in plin fapt si direct. Curaj si numai bine! Florina

| zoobles a răspuns:

Pai.sunt sigura ca mama ta va intelege,nu trebuie sa iti fie rusine ca doar e mama ta,si sunt sigura ca nu e prima data ca va auzi asa ceva, la multe scoli se intampla asta si trebuie luate masuri, profesorii ar trebui sa fie un exemplu...si cu siguranta mama ta te va intre ba de ce nu i-ai spus asta mai devreme asa ca eu cred ca e mai bine daca ii vei spune, pentru ca nu are cum sa se supere pe tine ci pe profesor,,, vei vedea ca daca ii spui lucrurile nu vor ramane asa cum suntwinkingfunda plz; o3

| YnNa_5941 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie jena.nu ai de cehappy e mama ta! incearca sa-i zici si ai sa vezi ca nu va fi asa de greu si problema se va rezolvahappy