| anonim_4396 a întrebat:

Parca eu sunt ignorat in clasa (sunt a 7-ea) si nu stiu de ce straight face fac glume, colegii rad, dar aproape nimeni nu vrea sa vorbeasca cu mine sau sa faca o poza pentru Facebook cum fac restul colegilor sad sunt doar vreo 2-3 colegi care chiar imi sunt prieteni dar... nu inteleg de ce restul nu prea ma baga in seama si ma injura fara motiv... eu nu le-am facut nimiccrying

5 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Pentru ca asa e lumea oh go on. Face discrimari din orice. Dka tu nu esti imbracat la fel te discrimineaza si tot asa. Ei lasa. Cand o sa gasesti pe cineva care chiar o sa te placa asa cum esti, nu vei mai gasi discriminari :*. Succes

| Sabyynna a răspuns:

Mereu oamenii fac asa. Avem un coleg care ne injura pe toti doar din placerea de a ne vedea suferind si faza proasta e ceilalti incep sa se ia dupa el si sa ne trteze ca pe niste gunoie pe unii dintre noi doar din placerea de a ne vedea suferind. Si eu am fost in locul tau anul trecut(cls a 6-a), dar dac ei au vrut sa se comporte asa nu i-am mai bagat in seama si le-am aratat ca nu ma intereseaza ce cred ei, iar acum sunt prietena cu toti pentru ca au vazut ca nu au cum sa-si bata joc de mine, pentru ca au vazut ca nu ma afecteaza parerea lor.

| introduaicinumele a răspuns (pentru Sabyynna):

Sunt a 7-ea si mai am 2 ani si treg a 9-ua, acolo colegi noi, totul nou imi imi voi face de la inceput multi prieteni ca sa ma inteleg mai bine cu ei de la inceput:d Dar ce ma enerveaza este ca cei care au note de 4 si 5 si injura non-stop sunt placuti mai mult de fetecrying(

| babymik a răspuns:

Eu cred ca poate nu ar trebui sa ii mai bagi in seama fiind ca leai dat prea multa atentie poate sunt gelosi ca esti frumoasa sau frumos etc.
si poate o sa isi dea seama ca au gresit

| TheQuestioner a răspuns:

Nu ii baga in seama, uita-te la ei si zambestele, fa asa o vreme si o sa ii dea seama ca nu au cum sa se ia de tine, incearca sa nu arati ce simti de fata cu ei big grin sa vezi ce ii oftica, o sa moara de ciuda :d crede-ma, mult noroc!