| x2gk9r a întrebat:

Salut...vreau un sfat.
Astazi m-am batut cu o fata in atelierul de la scoala si fata respectiva s-a dus la politie si o zis ala ca ce alegem si am zis ca pace, sa ne impacam si o zis bine si ca o contacteaza pe dira pentru cum ne comportam...
Si am auzit ca cica o zis dira catre mama ca ne scade punctul la purtare si ne taie bursa.
Daca noi am ales sa facem pace are dreptul?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă v-ati bătut in cuvinte, ai pierdut clar.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru bătaie, cum să nu aibă dreptul? Voi credeți că profesorii nu prea au niciun drept.
Vă comportați frumos de acum ca să nu vă mai scadă mai multe puncte.

| x2gk9r explică (pentru J0B0MAT):

Da dar asta ne afecteaza la bursa...

| J0B0MAT a răspuns (pentru x2gk9r):

Altădată să știi că acțiunile tale au consecințe, plăcute sau neplăcute.Și trebuie să îți stabilești prioritățile, să te bați și să te comporți urât, ori să ai bursă și note mari.