| AlinutzaRouz a întrebat:

A facut cineva spiritism? Sau stiti cum se face, nu sunt 100% sigura. Si va rog, fara reprosuri, oricum fac ce vreau.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza subiectul...nu inteleg de ce toti se sperie.Ar trebui sa experimentezi un lucru pentru a-l intelege, sa vezi de e bine sau rau.Toti incearca sa ne sperie, iei ideile cuiva si le respecti(biserica spre exemplu) si ti-e frica sa mai gandesti cu propriul creier. Daca Dumnezeu ne-a interzis sa vorbim cu mortii de ce ne-a mai lasat liberul arbitru?

73 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| HelpMePlss a răspuns:

Doamne fereste nu face asa ceva sa stii ca nici daca vei incerka sa faci asa ceva de fapt nu vei vb cu spiritele ci vei vorbi cu spiritele de draci, diavolul este f viclean, u asculta de Dumnezeu nu despre ce spun altii sa nu uitam cat de mare e acest pacat daca ti-a murit cineva gandeste-te la clipele frumoase petrecute impreuna si gandeste-te ca intr-o zi vei putea sa ajungi si u langa acea persoana dar sa nu faci spiritism ca nai sa ajungi sa vb cu acea persoana si plus de asta dupa aceea spiritele de draci poate te vor urmari, nu vreau sa tio spun din rautate vreau doar sa te ajut pentru ca multi cad pacaliti in mana celui rau daca nu ma crezi tt ce ti-am zis documenteazate mai intai in biblie ai grija de tine.Pa pa.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru HelpMePlss):

1.Gramatica ta e al DRACULUI de proastă!
2.Lasă prostiile, spiritismul nu are riscuri dacă ești atent!
3.Și ce dacă (rectificare) chemi draci? E păcat?

| Dan a răspuns:

Mai bine ai sta cuminte.Cum stai cu sanatatea? Este periculos.

| friedaka a răspuns:

Da, am facut si spiritism si tarot si multe alte tampenii...nu vreau si nici nu pot sa-ti spun cum se fac. Tot ce pot sa-ti spun e ca nu ai nimic de pierdut daca nu le experimentezi, dimpotriva. N-o sa te faca nici mai buna, nici mai fericita, nici mai impacata cu tine si nici n-o sa-ti clarifice nimic. Ar putea, in schimb sa te faca sa ramai cu frici si emotii urate care nu sunt ale tale, de care o sa te straduiesti apoi ani de zile sa scapi.

| AlinutzaRouz explică:

Farte bine la orice sanatate te-ai referii.

| AlinutzaRouz explică:

Am cautat da nu am gasit nmic

| AlinutzaRouz explică:

Imi pare rau daca va par rautacioasa dar m-am saturat de critici

| AlinutzaRouz explică:

laughing Stiu foarte bine ce si cum sa fac, am pus intrebarea doar din curiozite, sa vad ce o sa-mi raspunsuri o sa-mi dati si trebuie sa recunosc ca nici nu ma asteptam la altceva laughing Unii oameni sunt atat de previzibili :p

| Gregory a răspuns:

Salutare! Doamne fereste, apara-ne si pazeste-ne! Eu unul nu te sfatuiesc nici sa NU indraznesti sa faci asa ceva pentru ca poti savarsi unul dintre cele mai mare pacate impotriva Sfantului Duh, pacate care nu se iarta! Nu te juca cu focul pentru ca te poti arde! Nu este de glumit. Poti ajunge in iad pentru asa ceva. Ai mare grija. Gandeste-te bine de vreo cateva ori inainte de a face ceva! Fiecare om este responsabil in totalitate pentru fiecare fapta ce o savrseste iar Dumnezeu vede si asculta (este omiscient si omipotent)!

| alessyca a răspuns:

Ehhh...nu mai credeti toate balivernele pe care le auziti.Am vrut si eu sa incerc dar dupa ce m-am documentat foarte bine m-am razgandit.Pentru a avea succes in sedinta ta de spiritismtongue ai nevoie de: credinta, trebuie sa fi sigura de ceea ce faci.Persoana care face spiritism trebuie sa tina un anumit post timp de 4 saptamani.De asemenea camera trebuie sa fie goala, sa nu fie o camera folosita si lucurile pe care le folosesti cand faci spiritismul trebuie sa indeplineasca o conditie dar am uitat'o... Trebuie sa ai mare grija cum chemi spiritul, deoarece te poate pacalii si sa vina alt spirit care dupa te poate bantuii... Parerea mea e sa nu incerci tot ce auzi la prieteni pentru ca poti avea mari dezamagiri[adica nu se va intampla nimic iti zic eu]... Spiritismul nu e o joaca.

| marie a răspuns:

Pt ce spiritism, ...ca sa vb cu mortii, lasa ca toti ajungem acolo, ai rabdare, dar e periculos, ca daca faci asta, ajungi in iad, si de colo nu cred ca mai va vb cineva cu tine...asa ca mai bine fa fapte bune si lasa prosteala, daca vrei sa vb cu mortii, du-te la biserica, si de acolo te rogi pentru eu si le spui, e un loc indicat unde poti vb cu cei morti, cu Dumnezeu...ai grija!:*...pe mai tarziu!

By SecretGirldon't tell anyone...shut up and kiss

| alinamarinela a răspuns:

As vrea sa ti dau, o carte. "o calatorie in supranatural ", de roger j. morneau...intr-adevar, e si o perspectiva adventista-dar, f putin...in rest e experienta unui om, care NU numai ca a facut spiritism, dar... a "ajuns pana in iad", si s a intors inapoi, toata viata regretand ce a facut...deoarece, a ramas cu sekele... a trait, sub "umbra mortii " pana in ultima zi a vietii sale...Adevarul e ca ...ma intorc, la acelasi lucru : oamenii, tinerii. oamenii-in general.habar NU au, de Adevarurile care stau scrise in Sfanta Scriptura! daca le ar cunoaste, ar stii ca. Dumnezeu, din vekime, a interzis in mod corect-si pe buna dreptate, sa faca spiritism... EL i a spus regelui Saul sa NU mearga sa vbeasca cu spiritele dar, acesta NU L a ascultat! si, a mers Saul-fraierul si inconstientul, si a vbit cu o vrajitoare care i a spus tot ce vroia sa auda, dar l a sfarsit, i a spus si ce l asteapta-moartea... Dumnezeu l a pedepsit pe Saul pentru aceasta neascultare, si pe toata familia lui-ca noi, toti oamenii de acum, si din toate timpurile, sa intelegem si sa L ascultam pe Dumnezeu-caci EL nu ne vrea raul! vrea sa ne ferim de cel rau! sa fugim de el, NU sa l cautam pe diavol-caci asta inseamna spiritismul-daca cumva NU stii! in Biblie Dumnezeu vbeste in mod direct : dar Nimeni NU vrea sa inteleaga! sa L asculte! uite, cauta in Biblie la 1 Samuel 28, 7-19=aici scrie cum a vbit Saul cu Samuel-care era mort, dar care a fost prooroc, insa de care Saul, NU a ascultat cat timp a trait Samuel... iar cand Samuel era mort, acesta avea nevoie de el-caci Samuel era prooroc si stia ce avea sa i faca Dumnezeu lui Saul...=as vrea sa intelegi de aici, ceea ce Trebuie, NU invers! altfel, intri si tu in categoria, celor ce au oki dar NU vad, au ureki dar NU aud, au inima dar Nu L simt cu ea pe Dumnezeu, caci e plina de pacate si impietrita... eu, te sfatuiesc de bine-fara nici o intentie ascunsa, pentru ca ce am avut de zis-am spus...atat doar iti spun-spiritismul inseamna, a l cauta pe diavol-acela e terenul lui-s ar putea sa NU mai poti, apoi, scapa de demoni...demonii exista! la fel si ingerii! ne sunt alaturi in orice clipa.atat doar ca NU comunicam cu ei-si asta spre binele nostru-aici pe pamant.Acolo, e Altceva-noi, vom fi Altfel... vom fi ca ei-ca ingerii...deocamdata, e mult mai bine pentru noi, sa fugim si sa NU intram deloc in conversatie cu ei-acesta fiinte superioare-nici cu ingerii!, si, mai ales, nici cu demonii! pot fi extrem de violenti-si, mare atentie:de multe ori, demonul se preface a fi inger de Lumina...de aceea, fereste te de tot ce e supranatural-e spre binele tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este periculos pe naiba, trebuie sa posezi puteri extrasenzoriale si nu se face asa cu una cu doua, se modifica campurile magnetice si biologie, ce credeti ca puneti cheia pe masa sau mai stiu eu ce si uuuuuuu incepe pendularea? bauuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa o faci, atunci fa`o nu stiu cauta si u pe google happy sigur o sa gasesti ceva mai detaliat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am facut-o sub forma de critica, am luat si un stupid pentru raspunsul de mai sus, intr-adevar spiritismul presupune sa ai ceva calitati, exista niste ritualuri care se indeplinesc, trebuie sa fii foarte receptiva si sensibila ca sa primesti mesaje de dincolo, si de dincolo de unde, ca dincolo de noi suntem tot noi, eu persoanal nu cred in viata de apoi pentru ca : intr-o zi cand ma ganeam la bunica, am dat de un fir al gandurilor al cuiva, pana la urma am aflat cine era si am demonstrat ca acel gand il cunosteam, deci cand gandim la lumea de dincolo, sunt informatii de la cei din jur, mortii nu transmit informatii, numai celula vie poate transmite informatii. Desigur exista bagajul de informatii care ramane in urma persoanelor sau persoanei moarte, dar acele informatii in mare parte le cunoastem, daca vrem sa stim despre eminescu de exemplu, atunci subconstientul tau se va duce la cel care va cunoaste cele mai multe lucruri despre subiect si trebuie musai sa fie in preajma in anturajul tau ca sa culegi informatia, pentru ca altfel structura moleculara a celor necunoscuti, campul tau biologic nu le poate cititi, cam alambicat si pretentios raspunsul meu, d aca te intereseaza subiectul vorbim in particular.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut dar la rubrica conversatii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce Gregory? ce o sa i se intample?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere sa murim toti ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum se face spiritism dar am incercat o chestie pe care am citit'o pe un site si a mers! deci asa cam pe la ora 22 daca iesi din camera pe intuneric si spui " dracule hai si lupta'te cu mine!" iar apoi te pui sa dormi pe la ora 00:00 incepi sa ai un vis extrem de GROAZNIC! am avut si m-am trezit exact la 00:01! dar m-am culcat cu biblia langa mine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am facut si m-am speriat de moarte straight face sa vedeti cu alfabetu si cu nr de la 1 la 10! Pui intrebari se duce paharul singur spre fiecare litera... chestii sau cu biblia pui o keie in biblie spui nu stiu ce. *** si dupa aia iti szboara biblia straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut eu.nu este ceva greu. dar nu e bine sa practici spiritismul prea des pentru ca o sa se invete spiritele sa vina la tine si nu mai scapi de ele.in plus e si putin periculos daca nu le trimiti inapoi. ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac spiritism.Sunt pe domeniu.happy Toti ce vor sa stie totul sa ma contacteze pe messenger la miss.sirenia@yahoo.com sau pe site-ul meu sirena.ning.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut eu spiritism si iti pot spune si cum se face daca vrei, e greu intr-adevar si poti ramane dezamagita, si nu stiu daca e bine sau rau ce am facut si sincer mie mi se pare o aberatie pentru ca un spirit(nematerie) nu poate influenta un capac pe o masa sa se miste. Asta e parerea mea, desi a mers si am vb in jur de 4-5 ore cu 2 spirite si am aflat destul de multe si interesante lucruri. Daca te intereseaza si ai nevoie de ajutor din partea mea poti intra pe id-ul de yahoo alex_8_9 si iti pot spune cam ceea ce trebuie sa faci, desi nu te sfatuiesc sa faci pentru ca ti-am zis mie mi se pare in continuare o mare prostie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, astazi, din intamplare. e o chestie ok, chiar nu credeam ca o sa mearga. merita. numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing eu acum am cautat pe google chestii de genul "spiritism" si am dat de aceasta pagina...am cautat fiindca vreau sa fiu informata pentru maine. le-am spus unor prietene daca vor sa faca spiritism, si din 5 doar 2 au vrut; nici nu stiu cum se face.rolling on the floor de asta cautam pe net tot felul de idei.acum,ca e seara-noapte, sincera sa fiu imi este frica de moarte si vreau sa-mi sun colegele sa le spun ca nu am gasit sugestii de spiritism, si parca acum imi vine mintea la cap, in sfarsit, si ma hotarasc sa nu mai fac.gata,eu nu fac. e riscant.si nici tie nu ti-as recomanda.sunt foarte multe riscuri, sa le enumar?:
1. poate ca fantoma nu mai vrea sa te paraseasca, mai ales daca vei conversa cu ea abuziv
2.probabil vei fi marcata pe viata.am avut o vecina care facuse la fel si dupa cativa ani innebunise, si era si o fiinta stresata si apoi-ghici-a ajuns la spitalu' 9
3.vei ajunge in iad
4.nu poti trai si fara? adica esti atat de entuziasmata?
desigur, aceste intrebari mi le pot pune si eu, fiindca si eu voiam sa fac spiritism, subliniez:VOIAM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti foarte interesanti. majoritatea au gandirea limitata de dogmele religioase. daca nu ar exista o continuare a vietii materiale chiar ca nu am avea nici un rost.de ce sa fim pedepsiti? de ce ar vrea un parinte,, IUBITOR" sa-si pedepseasca propriul copil doar pentru ca acesta vrea sa stie sa cunoasca? mie unul nu-mi place statutul de leguma.trebuie sa existe spitie. nu ca locuitori ai raiului sau iadului. sa fim seriosi dar conceptul de rai sau iad e creatia unor interese pur materiale ale bisericii. universul la nivelul nostru de perceptie si gandire e infinit. e chiar asa de greu de admis ca pot exista tot o infinitate de forme de viata printre care si cele de natura energetica? eu am incercat spiritismul si a fost o experienta (cum sa o numesc?), benefica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac spiritism, pentru o intrebare poti sa bagi id doolcik_doolcik si iti explic mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intreseaza asa ceva, adica nu stiu de ce poate o viata anterioara, imi plac foarte mult lucrurile care altor ma esti nebun sa vorbesti cu sprite sau reincarnare wow omule esti nebun.
ma fascineaza si nu stiu dar aud ca ajungi in iad si asta nu vreau dar daca mor si nu incerc si as vrea sfatul cuiva dezvoltat in asa ceva adica multa putere energetica si care a vorbit si cu dumnezeu pentru mine dumnezeu reprezinta o divinitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey baga id doolcik_doolcik si iti explic mai multe daca vrei.