| Marionmk a întrebat:

Am o întrebare cam cat ar fi asigurarea pentru un BMW e46 320d în Târgoviște dacă o fac pe numele meu la 18 ani?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt o groaza de calculatoare online unde poți vedea exact. Probabil undeva la 2000 lei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Https://www.emag.ro/......gurari-rca

Iei o serie de sasiu de BMW e46 320d, de pe orice site cu anunturi auto. Completezi si restul datelor, in caz ca nu iti apar singure.
Bagi datele tale: CNP, serie si numar buletin. Vei primi ofertele asiguratorilor, cu preturi pe 6 si 12 luni.
Chiar mai devreme facusem una, am trecut de 30 de ani si inca ar fi asigurarea 1770 de lei pentru masina mea, cu motor 1910cmc. Pe numele mamei (care imi inmatriculeaza masinile din 2018, are clasa Bonus 6 desi nu a avut permis in viata ei), este 995 de lei cea mai ieftina asigurare pentru masina mea.
Iar eu am permis din 2011. Pentru cineva de 18 ani, probabil e peste 2300 de lei un RCA.