| Julyly2089 a întrebat:

Cam câte perechi de pantaloni aveți? Ma refer la pantaloni pe care ii purtați în viata de zi cu zi, nu cei pentru "ocazii mai speciale" pe care ii purtați o data pe an. Am auzit ca o prietena are 25 de perechi de blugi și mi se pare foarte mult. Eu am cam 6 blugi și 3 pantaloni de trening (pentru când am sport) pe care ii port prin rotație.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea are relevanta numarul sincer
Nu am numarat, si totusi nu cred ca am 26 de perechi de pantaloni lungi (depasesc acest numar doar decat daca ii pun si pe cei scurti si 3 sferturi )
prietena ta cam exagereaza in alegeri, daca are 26 de perechi si toate blugi! daca avea 26 de perechi si erau mai diversificati atunci era in regula dupa parerea mea
dar cum am zis in final nu are nicio releva care are mai mult si care mai putin

| dullcat a răspuns:

Tot vreo 6 perechi si eu, insa unele sunt pentru doua anotimpuri, fiind preferate si foarte rezistente, adica material de calitate.Prietena aia a ta poarta maxim 10 perechi din toata colectia ei, crede-ma, asa ca in locul tau nu m-as simti prost pentru faptul ca are spatiu in dulap ocupat aiurea si ca si-a cheluit banii inutil pe ceva ce nu utilizeaza. laughing Am observat ca se poarta trendul asta cu colectiile mai ceva ca inainte, scalat spre consumerism maxim.Hainele ca hainele, insa cel mai horror mi se par machiajele.Nu doar ca sunt extrem de scumpe, dar mai si expira cu mult inainte sa le poti utiliza, in special daca ai 30 de rujuri, 10 palete de farduri, 5 fonduri de ten, 15 creioane si asa mai departe.

| sabin89 a răspuns:

Rochii mai poartă femeile? Sau fuste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blugi nu port. Nu mă simt confortabil in ei, în schimb am perechi de pantaloni din alt material, mai exact vreo 6 perechi pe care le port prin rotație.

| ioana748 a răspuns:

Eu aveam o cunostinta care avea doua sute de perechi de pantaloni de toate genurile.
Cred ca cateva perechi, pana in 10 sunt de ajuns, cel putin in cazul meu.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Am vreo 5 perechi de blugi si cam 4 perechi de pantaloni de trening. Iar, pe langa, colanti, pantaloni scurti etc

| Justasimplequestion a răspuns:

1 pereche am