| BlueSky14 a întrebat:

Salutare TPU! Am o pereche de blugi cargo și din greșeală am dat cu un fel de Țac Pac și nu știu cum să scot petele. Am încercat și cu acetonă, dar tot au rămas.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca s-a intarit poti incerc sa razuiesti lipiciul cu un cutit sau o lama, cu grija, astfel incat sa nu tai tesatura.Mi s-a intamplat la fel cu super glue si am reusit sa indepartez majoritatea, iar restul a iesit pe parcursul urmatoarelor spalari.

| Bknee a răspuns:

Poți încerca să pui spirt, sau să I dai cu soluție de curățat