| newaccountbye a întrebat:

Hei, fetelor! Există vreun sampon nuanțator sau mască de păr pentru a închide culoarea părului? Am un blond rece în păr și am reflexii portocalii puțin ceea ce nu îmi place, vreau să îi dau tonuri de gri(nu să fie gri). Știți voi ce pot folosi pentru a mă face mai șatenă?

9 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Exista 252754 feluri de sampon mov care taie din galben si portocaliu, mi-e greu sa cred ca nu ai incercat nici macar unul. Eu foloseam si violet de gentiana de la farmacie. Puneam cateva picaturi in chiuveta plina cu apa pana se facea mov aprins si ma clateam acolo. Iesea un cenusiu frumos de ma intreba lumea pe strada cu ce m-am vopsit

| newaccountbye explică (pentru Furnicuta000):

Cu violet de gentiana mi-l nuanțam și eu dar nu puneam câte picături trebuia și aveam părul mov apoi

| newaccountbye explică (pentru Furnicuta000):

Șampoanele nu au niciun efect, cel puțin Elseve

| Furnicuta000 a răspuns (pentru newaccountbye):

Pai incearca din alea profesionale care se folosesc in salon. Saloanele isi comanda produse de pe profihairshop.ro si alte site-uri de genul

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Daca vrei mai satena trebuie sa cumperi un blond inchis, insa nu va mai fi blond ci saten.
Daca vrei sa ramai pe blond, ai putea cumpara un blond cenusiu, acesta uniformizeaza.

| ioana748 a răspuns (pentru ioana748):

P.S. Sampoanele nuantatoare usuca parul teribil.

| Cavaler001 a răspuns:

Te stresezi aiurea. De nu te accepți așa cum ești, in culoarea naturala?
Sunt sigur că ești frumoasăhappy
Păcat că nu.ai încredere.n tine!

| newaccountbye explică (pentru Cavaler001):

Nu e culoare naturală oricum. happy am avut balayage

| Cavaler001 a răspuns (pentru newaccountbye):

Știu că nu-mi era adresată intrebarea, dar am vrut sa-ti spun părerea mea. Sigur arăți bine și.n culoarea naturala. Nu ai 40 ani sa incepi sa Albești, de ex. Bucura.te de ceea ce aiwinking