| alondrakiss a întrebat:

Lucrez de pe 25 martie la o firma de paza.Pot lua concediu medical? Am dreptul la concediu medical?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul la concediu medical, bineinteles daca esti bolnav.

| mihai69 a răspuns:

Orice angajat cu forme legale are dreptul la concediu medical.

| GouDidodino a răspuns:

Doar daca nu lucrezi la negru (fără forme legale, nu la om de culoare)

| împreunăfacembine a răspuns:

Salutare,

Dacă ești bolnav sau ai unele probleme de sănătate e normal că ai dreptul la concediu medical.

Zi faină!

| Ion02102 a răspuns:

Ar trebui sa ai dreptul la concediu medical, dar trebuie sa ai o dovada

| Tpunamen a răspuns:

Ai dreptul dar nu esti platit daca nu ai cel putin 6 luni vechime