| AndreiVale a întrebat:

Salutari tuturor, ma aflu intr-o situatie interesanta si as dori si parerea voastra. Sunt in Germania de aproape 8 ani de zile si ultima oara am lucrat la Mercedes la fabrica, pana cand a fost dati afara 1200 oameni care nu aveau contract nedeterminat printre care si eu. (Maistrul meu a fost foarte multumit de mine si a spus ca odata ce revine piata si mai au nevoie de personal ma va suna sa ma intorc). Deocamdata sunt in somaj, in tara s-a mai ivit o oportunitate, se vor scoate posturi din externe la vama. Ce parere aveti? Voi ati da Germania pentru Romania? Deocamdata in Germania nu am alte oportunitati decat poate o alta fabrica dar care nu plateste asa bine sau eventual intoarcerea in Romania pentru postul de vames. (tin sa mentionez ca sunt singur in Germania, casatorit nu sunt iar familia e toata in tara). Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intoarce-te in tara, daca ai o oferta de munca buna, ca nu-i normal sa stai fara bani si fara job la anii tai.
Orice este bun de munca, ca-ti aduce bani munciti cinstit.

| AndreiVale explică (pentru Violleta2022):

Da doar ca in ce tara sa continui cautarea. raman in Germania si gasesc ceva fabricuta sau cu speranta ca revin la Mercedes sau in tara eventual acolo la vama.

| Andreaa67 a răspuns:

Vreu in grup