| Mogiojojo a întrebat:

Buna. Stiu pe cineva de la un spital de psihiatrie care a încercat să se sinucidă folosindu-se de o priza din salon. Basically acolo erau prize peste tot si omul a tras un șurub din perete si l-a băgat în priza. Din nu stiu ce motiv nu a murit dar cineva a spus că s-a electrocutat puțin, adica a trecut curent prin el. E voie sa fie prize in astfel de spitale?

17 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai nevoie de prize in orice spital, nu se poate sa ii inchida pe toti in camere cu panouri pe pereti si atat.Cine are probleme va gasi metode sa se sinucida cu zecile.

| Simpatic a răspuns:

El ca si diagnostic sigur nu era un bolnav mintal ci un depresiv, de asta a stat internat la 'regim lejer'winking
cum a zis Standt, in spitalele de psihiatrie de stat sunt si camere care sunt pentru persoanele mai "normale", asta este motivul pentru care tipul a gasit priza perfecta laughing

| Mogiojojo explică (pentru Simpatic):

Greșit. În saloane nu sunt camere pe niciun etaj. Stiu bine. Sunt peste tot prize nesupravegheate. (si șuruburi in pereți). Totuși e curios cum de nu a murit.

| Simpatic a răspuns (pentru Mogiojojo):

Nu m-am referit la camere de luat vederi, m-am referit la "camere de locuit"
unii sunt internati ca fiind "nebuni" si altii la un regim mai usor, separat cum am si zis!
nu am idee cum de nu a murit, probabil datorita 'rezistentei electrice' maxima a corpului umanwinking

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca cineva vrea sa se sinucida poate sa-si bage si o unghie in gat sau sa-si tina respiratia si tot se sinucide. Nu e personal destul in spitale ca sa stea 24/24 cu ochii pe fiecare pacient si nici nu pot sa ii tina intr-un glob de sticla

| Nirvanaaa a răspuns:

E spital de psihiatrie, da’ e tot spital. Mai exista câte o priza și pe acolo. Doar in saloanele de pacienți cu cazuri grave nu cred ca se găsește.

| Standt a răspuns:

In spitalele de psihiatrie sunt 2-3 sectii in functie de gravitatea bolii. La sectiile cu afectiuni usoare e voie sa fie prize. Poate tipul nu a dat semne ca e grav si l-au internat acolo.

| Mindfulness a răspuns:

Bleble tu nu mai nebuni cunoști?

| Mogiojojo explică (pentru Mindfulness):

Ti ai facut cont nou doar ca sa comentezi la întrebarea mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mogiojojo):

kiss da, ești o zeitate happy
Ai vrea sa ne cunoaștem? happy

| Mogiojojo explică (pentru anonim_4396):

Ne cunoastem deja.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Nu ne cunoaștem! De ce ești așa speriata de bombe? Mereu ești așa de fricoasa?

| Mogiojojo explică (pentru anonim_4396):

Sunt responsabilă.

| Mogiojojo explică (pentru anonim_4396):

Precauta voiam să spun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Așa o sa ramai izolata și singurica toată viața. Și eu sunt ca tine cu probleme dar nu mă resemnez, nimeni nu ar trebui sa o facă doar când ajunge între 4 scânduri, e o viață irosită sa fie trăită prin prisma fricilor pentru totdeauna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mogiojojo):

In contextul asta e ok, dar te știu ca user și nu e ok sa generalizezi sa nu oferi o șansă cuiva happy

| Furnicarul a răspuns:

Conteaza daca e voie sau nu? Conteaza ca exista. Iti garantez ca la psihiatrie se incalca multe alte reguli, pe langa aceasta presupusa regula. Si mereu se va incalca!