| Miruna0909 a întrebat:

De ce de fiecare data cand lingușesc oameni, ii pup in fund sau zic vrajeli de genu, încep dupa aia să ma bage in seama, sa vorbeasca cu mine, sa imi dea aprecieri la story uri sau la postari, iar dupa aia cand pun stop si nu ii mai lingusesc, nu mai face nimeni vreo acțiune de asta.
De ce se intampla asta? Noi oamenii numai din pupincurisme stim sa respectam pe altii?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Se numeste socializare? Eu sunt de parere ca nu e asa greu sa faci niste complimente din inima, iar daca nu ai chef, sa nu spui nimic.Simplu.E mai bine asa decat sa te dai ceea ce nu esti, sa-i pupi in fund, cum iti place sa spui.Mai e si scenariul in care atunci cand te comporti fals atragi oameni falsi la randul tau.

| Miruna333 a răspuns:

Nu e vorba d epupincurisme, oamenii aia se simt si ei apreciati, bagati in seama si ofera si ei la randul lor asta.

| asenov a răspuns:

Oamenii mereu vor avea nevoie de a primi laude si apreciere, doar gandeste-te ca postezi o poza cu tine pe o retea de socializare si nu ai primit nici macar un LIKE!, trece o ora, doua ore, zile intregi, uiti ca ai postat poza respectiva dar apoi surpriza ai un like si un comentariu in care cineva iti spune cat de marfa este poza ta, atunci te simti super bine si recunoscator, ei bine asa vad eu necesitatea aprecierilor intre oamenii