| Stefan0257 a întrebat:

Salut! Am 16 și pot spune că am aflat prea multe! Simt că mi-ar fi mai ușor să mor decât să mai trăiesc, deoarece nu suport faptul că am văzut prea mulți libidinoși (majoritatea majori) care vor să mă marginalizeze! Ce pot face?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba ai tu cu altii, cand ar trebui sa te interseze doar viata ta, scoala si rezultatele tale personale, cartea, odihna, relaxarea si viata ta personala?

Nu crezi ca iti complici singur existenta, bagandu-ti nasul in treburile altora?

Lasa-i naibii pe alti ca nu-i normal sa dai atentie la nimeni, nici la aia libininosi ncii la altii, doar preocupa-te de viata ta si numai de viata ta!

| relian a răspuns:

Ce poti face? Nu ai zis tu ca te muti pe alta lume laughing Lasa TPU si pune mina pe carte, ca de nu, bine nu prea te vad laughing Veziti de scoala si lasa birfele si ce mai crezi tu ca stii, nu stii nici ce ingroapa pisica pana una alta laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Niciodată nu afli prea multewinking
Sinuciderea e soluția! Pentru ce sa mori? Că nu te accepta și pe tine sa te droghezi sau sa bei sau sa umbli prin cluburi?
Stai măi liniștit, viața de acum incepe silly

| mODIN a răspuns:

Nu inteleg exact ce vrei sa zici/ ce s-a intamplat

| Lupică27 a răspuns:

Trist...generatia fara copilarie, la 16 ani va vaitati de viata, la 30 ce dracu mai faceti?

| Madaxo97 a răspuns:

Imi aduc aminte cand aveam si eu vârsta ta si credeam ca le stiu pe toate, ca stiu prea multe pentru vârsta mea, de fapt nu stiam nimic laughing nu stiu ce ai pățit dar încearcă sa ignori pe acei libidinoși de care vorbești, ignoră tot ce nu îți place sau iti face rau, găsește ti un hobby, învață, mergi la muncă, fa ceva sa îți ocupi timpul sa nu te mai gândești la prostii ca sinuciderea. Viata nu e ca un joc video in care daca te-ai plictisit gata game over ma sinucid, ai o singură viață, bucura-te de ea, de o mâncare buna, de natură, asculta muzică, fa un sport, plimbări, călătorește, fă-ți prieteni. Viața e frumoasă si merită trăită.

| Cipi1212 a răspuns:

Ai încredere în tine.