| DaciaRomania a întrebat:

Voi mâncați miel de Paști sau nu? Dacă nu, ce altceva in loc?

Răspuns Câştigător
| Lupică27 a răspuns:

Da, am cumparat miel de la Auchan, as vrea sa-l fac pe gratar dar aici la bloc e mai complicat cu vecinii.

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu, prefer pui sau fara carne, daca am de ales.

| Simpatic a răspuns:

Eu da, recunosc ca mananc de Paste desi stiu ca nu place tuturor

| Hyperion7 a răspuns:

Mănânc miel, nu de plăcere, de tradiție.
Legat de alternative, nu știu dacă e neapărat obligatoriu sa mănânci carne, poți să mănânci orice altceva și așa ficatul o să fie făcut zob de Paști.Importanta e sărbătoarea in sine, zic eubig grin

| suntserios a răspuns (pentru Hyperion7):

De ce ai manca ceva forțat?

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

De ce nu? silly

| suntserios a răspuns (pentru Hyperion7):

... Că e absolut stupid sa bagi in tine ceva ce nu îți place

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

Eeeh,e doar carne, din fericire, nu droguri.Deci se admite

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu mănânc deloc miel, deci nu fac excepție de paste. Mănânc pui in schimb.

| Jessica1235 a răspuns:

Nu deoarece nouă nu ne place mielul, deci facem ciorbe, salată de boeuf, sarmale, chesti de genul.

| Furnicarul a răspuns:

Nu mananc. Mananc orice altceva in loc (de mancare)